Hayat Her Şeye Rağmen Devam Ediyor

0

Yararlı bir yazı mı yoksa zaman kaybı diyebileceğiniz bir yazı mı olur bilmem ama birkaç sözüm var söyleyecek.

Kısa bir süre öncesinde bir post görmüştüm tumblr’da. Tamı tamına hatırlayamasam bile sözlerini bir ayrılık yaşamış belliydi. Sevdiği kadın ya da adamın gittiğinden ve artık mutlu olamayacağından bahsediyordu. Hayatta bunca olay varken bir daha mutlu olamayacağından bahsetmesi bir miktar acıydı..

Bunları yazdıktan sonra belki benim hiç sevmediğimi ya da benzer düşüncelere sahip olduğumu düşüneceksiniz muhtemelen. Fakat durum bildiğiniz gibi değil.

Şimdi gelelim bahsedeceğim konuya. Şöyle ki hayatımızın belirli vakitlerinde belirli insanlara yer veririz ve zamanı gelince ya onlar ya da biz gideriz. En olmadı ölüm yoluyla dünyalar ayrılır. Ve iki hayat birbirinden bir şekilde gitmiş olur. Bir ömürlük insanlar gibi iki üç gün ya da ay kalacak insanlara da yer verilir hayatta. Ve kimisini çok, çok severiz. Haddinden fazla sever gitmesinden korkar hale geliriz. Fakat gider. Ya da gideriz.

İşte o zaman bir şeyler değişir. Üzülürüz falan ama hayat devam ediyordur. Hayat her şeye rağmen devam ediyordur. Hayata devam etmediğimizi düşünmek isteriz o an bir kenara kıvrılır tatlılara boğarız kendimizi. Ve düşüncelere. Postta da dediği gibi bir daha mutlu olamayacağımızı düşünebiliriz. Fakat hayat devam ediyordur ve hayata istemesek bile devam etmek zorundayızdır. Bekleyen bir iş olabilir ya da olmayabilir. Ya da okul. Ya da belki istediğin okulu kazanamamışsındır tekrar deniyorsundur. Bu hayatta her şey olurken tek bir şeye bağlı kalmak ve sadece o şeyden mutlu olabilmek epey zor. Ve eğer o okul ya da iş olmazsa hayata küsüp hiçbir şey yapmadan ölümü mü bekleyeceksin sevgili okuyucu? Hayat devam ediyor ve önünde sürüyle fırsat, sürüyle mutlu olunacak şey var. Sürüyle iş ilanı ya da kazandığın puana göre olan okul ve bölümler. Ya da sevgi. Tamam değer verme konusu, güven konusu, sevgi konusu ağır şeyler. Fakat bir kişi hayatımızdan ayrılmışsa hayatın sonu olarak görmemeliyiz. Milyonlarca insan varken sen onu sevmişsindir fakat artık o yoksa ne yapabilirsin ki? Geri dönmesi bilinmez bir boşlukken hele nereye kadar bekleyeceksin?

Unutmayın umut her zaman vardır ve mutluluk bazen en yakınınıza gizlenmiştir.

 

257 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply