Her Cilde Uygun Avokado Maskesi

0

Yüzümüz vücudumuzda ki en çok önem verdiğimiz yerdir. Peki sıcak havalarda terden, büyük şehirlerde oluşan hava kirliliğinden, yağlanmadan, makyaj ve benzeri maddeden etkilenen yüzümüz için neler yapabiliriz?

Avokado maskesi masrafsız ve doğaldır. Masrafsız olmasının sebebi ise içerisinde kullanılan malzemelerin hemen hemen her evde bulunan malzemelerden oluşuyor olmasıdır.

Geceleri yatmadan önce yüzünüze kimyasallardan oluşan bir ton krem yerine kendinizin yapmış olduğu krem ve maskeleri uygulamanız daha sağlıklı ve etkilidir.

Her ne kadar kullandığınız kremler cilde iyi gelse bile içerisindeki kimyasallar başka cilt problemlerine sebep olur.

Avokado-Maskesinin-Faydaları

Malzemeler:

-1 Adet Avokado

-Lavanta uçucu yağı

-Gül suyu

Yapılışı:

Öncelikle avokadoyu rendeleyip eziyoruz. Rendeleyip ezdiğimiz avokadonun içerisine 5-6 damla lavanta uçucu yağı ekleyip iki malzemeyi birbirine iyice karıştırıyoruz. Malzemeler iyice birbirine karıştıktan sonra üzerine gül suyu ekliyoruz.

Nasıl kullanılır?

Yaptığımız maskeyi hafif dokunuşlarla yüzümüze sürüyoruz. 15-20 dakika beklettikten sonra yüzümüzü gül suyu ile yıkıyoruz.  Gül suyu kullanmak çeşme duyu kullanmaktan daha iyi ve etkilidir.  Bu maskeyi haftada 2 kez mutlaka uygulamalısınız.

Avakado Maskesi-2

Her gece uyumadan önce yüzünüzü yıkadıktan sonra krem değil gül suyu kullanın. Gül suyu kullanmak krem kullanmaktan daha etkilidir. Kremler içerdikleri kimyasallar yüzünden cildinize zarar verir. “Hayır benim kremimde kimyasal madde yok” diyenler yanılıyorsunuz. Her krem ve güzellik malzemesinde kimyasal bulunur.  Kimyasallar yüzünüzün derinlerine işleyerek, dokuları doldurup  kapatarak yüzünüzün nefes almasını zorlaştırır.

Bundan sonra uyumadan önce krem değil gül suyu kullanınız. Gül suyu sizi ferahlatırken yüzünüzdeki hücreleri yeniler, cildinize nefes aldırır, yumuşatır ve ciltteki yanmayı engeller.

273 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply