Hayrettin Kimdir? Neden Eleştiri Alıyor?

0

Sosyal medyayı aktif kullananlar arasında Hayrettin’i tanımayan yoktur heralde. Biz yine de hakkında kısaca söz edelim..

1984 yılında orta gelirli bir ailenin erkek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 2000 yılında liseden mezun olduktan sonra yılmadı 4 sene boyunca dershaneye gitti. 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nü kazandı. Üniversitede reklamcılık ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversite hayatının son 2 yılında da stand-up gösterileriyle kendi çapında küçük bir şöhret yakalamayı başarmıştı.

Okul yıllarındaki başarısından sonra bir kaç reklam kampanyası filminde oynayarak görünürlüğünü arttırmıştı. Bunlardan en etkili olanı ise Doritos’un hisse senediyle ilgili olan reklam kampanyası filmiydi.

2011 yılında Star TV’de program yapacak kadar kendini geliştirmiş ve vizyon sahibi olmuştu. Bir süre ödüllere doyamayan Hayrettin, herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

Günümüze gelindiğinde ise, YouTube’u aktif olarak kullanıyor, ABD’nin youtube stüdyolarında çalışmalar yapıyor ve şuanda üniversitelere söyleşiye geliyor.

Ülke ülke gezerek sosyal medyada insanları güldürme amaçlı yabancı ülkelerin vatandaşlara eğlenceli şakalar yaparak bizi de epey güldürüyor.

Fakat son zamanlardaki etkileşimi düştüğünden midir bilinmez, videolarındaki seksepaliteyi arttırmış, cinselliğe daha fazla yer vermiş durumda. Bazı kesimlerin hoşuna gitse de, çoğu kişi bundan rahatsızlık duymaya başlamış ve tepkiler gelmiştir.

Bunlardan en etkin olanı ise YouTube fenomeni olan Yorekok’un eleştirisi olmuştur.

Peki kim bu Yorekok?

Yorekok, YouTube Türkiye’nin yeni ve başarılı bir eleştirmeni olmuş, tüm şikayet ve teliflere rağmen çizgisini bozmamış, kısa zamanda yüksek bir kitleye ulaşmış YouTube eleştirmenidir. Retrotik efektleriyle videolarına farklı bir hava katmış ve dikkatleri üzerine bir hayli çekmiştir.

Oynadığı oyunların ekran videosunu yayınlayarak YouTube’da insanların rahatsız olduğu ve kendisine saçma geldiği videoları mizahi bir dille eleştirerek yüzbinlerin sevgisini kazanmış, hatta uzun bir süre yüzünü göstermemiştir.

”Büyük kanallara yapacağı eleştiriden dolayı linç yememek için mi eleştiri yapmıyor?” diye düşündüğümüz anda Hayrettin’i eleştirmesiyle gündem çalkalandı.

İşte Yorekok’un Hayrettin’i eleştirdiği o video. İyi seyirler dileriz..

Hayrettin’in cevabı ise gecikmedi. Aynı gün içerisinde şu tweetle videoya cevap verdi:

https://twitter.com/hayrettin/status/863094208760098816

664 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik