Hayatınızı Değiştirecek Muhteşem Filmler

0

Hepimizin favori ilan ettiği belli başlı kitaplar, filmler elbet vardır. Fakat bazıları vardır ki bizi kendi hayatımızdan tutup çeker, geri bıraktığında ise resmen hayata bakışımızı değiştirir. İşte şimdi size onlardan birkaçını söyleyeceğim!

 • Whiplash Whiplash-1024x577

200_sBu filmde, çocukluğundan itibaren bateri çalan ve bir gün idol olarak aldığı baterist gibi çalmayı hayal eden genö bir çocuğun hikayesi konu alınmış. Bateri ile alakam olmadığından, film ilk bakışta dikkatimi çekmese de oturup izlediğimde aslında ne kadar muazzam bir film olduğunu anladım. Sert (sert ne kelime, beton resmen!) mizaçlı Fletcher adındaki öğretmenin Andrew’imizi grubuna almasıyla serüven başlıyor. İstediği tempoya ulaşamadığı için kafasına sandalye atmasından tutun, Andrew’in elini kanata kanata sabahlara kadar bateri çaldığı sahneler ciddi anlamda nefesinizi kesecek. Heleki o final sahnesi… kamyon çarptığında dahi arabadan çıkıp sahne yerine koşuşu… daha fazla konuşamayacağım!

whiplash-101

 •  Who Am I

ben-kimim-who-am-i-2014-turkce-dublaj-izle-701

tumblr_np43weq9zc1shs95lo1_1280

Özellikle yazılımcıların veya bilgisayarla ilgili kişilerin çok çok seveceği bir film. Hayattan bıkmış genç ve ezik hackerimizin sokak süpürürken tanıştığı bir insanla hayatı değişiyor ve gerçek hayatla bağını koparıp sanal alemde yaşamaya başlıyor. Gerçek hayatta kimsenin görmediği, çocukluğu eziklenmekle geçen bu genç internet hayatında biraz olsun özgüven kazanıyor. Tanıştığı bu yeni kişilerle CLAY adında bir hack grubu kurarak büyük işler yapmaya başlıyor. Filmin sonunda ağzınızı kapatmayı unutmayın! 😀 O kadar heyecan dolu ve orjinal bir senaryo ki.. ayrıca bol da mantık serpiştirilmiş. İzlerken tüm duygu değişimlerini yaşamanız mümkün, film bittiğinde ise ciddi anlamda efsaneydi bee diyerek ekrana bakakalıyorsunuz.

tumblr_nq0bnewQtR1r0kqq9o1_500

 • Exam

Exam-quotes

sibarareru

Çoğu kişinin bilmediği ve haberdar olmadığı bu film size özel önerimdir. 8 özel kişi bir sabah hazırlanarak bir odada gerçekleşen sınava girerler. Sınavda bir tane soru vardır ve cevabı bulan kazanacaktır. Fakat insanlar sınav kağıdığına baktıklarında gördükleri bomboş ve bembeyaz sayfayı gördüklerinde hayrete düşerler, zamanın da olduğu bu sınavda soruyu bulmaları gereklidir. Fakat çoktan soru söylenmiştir de haberleri yok. Belli kuralların olduğu ve sınavın sonuna doğru insanların kazanmak için birbirini öldürmeye çalıştığı bu film cidden tek kelimeyle efsanedir.

10-Exam-2009

 • Leon: The Professional

L_Natalie_Portman_035

leon5

Birçok duyguyu içinde barındırabilen nadir filmlerden. Gerilim, dram, aşk… ve yine o muhteşem finallerden biri. Aile bireylerinden sevdiği tek kişi küçük erkek kardeşi olan Mathilda, yan komşusunun profesyonel bir seri katil olduğundan habersizdir. Bir gün babasının başına aldığı bir beladan dolayı Mathilda süt almaya gitmişken, evleri basılır ve tüm ailesi öldürülür. Mathilda eve geri döndüğünde olayı anlayıp çaktırmadan sanki evi Leon’un eviymiş gibi yan komşusunun kapısını çalar ve tek yaşayan, evine kimseyi almayan seri katil Leon zor da olsa Mathilda’yı içeri alır. Ve işte böyle başlayan hikaye oldukça kan ve gözyaşı ile bitecektir.

1448148553

 • Terabithia Köprüsü

Terabithia Köprüsü - Bridge to Terabithia

da0b16d898d95234c61710ff7516ce54

Oldukça değişik bir senaryo taşıyan bu film, aynı zamanda bir kitap uyarlamasıdır. Hayal gücü kuvvetli olan Jesse, bir gün sınıfında en az onun kadar kuvvetli bir hayal gücü taşıyann Leslie’ı fark eder. Okullarınan biraz uzaktaki ormana giderek orada kendi dünyalarını kuran bu iki genç, o dünyanın kral ve kraliçesi olmuştur.

tumblr_mqh4t8upZm1rry37bo1_500

 • Amelie

91

0c3099c62727df059b1c38de0db82b2d

Siz de mi hep başkalarını mutlu etmeye çalışıyorsunuz? Peki ya sıra bizdeyse? Hayatı boyunca hep başkalarını mutlu etmeye çalışan, kendini umursamayan ve bundan haberdar olmayan Amelie bir gün bu durumu farkettiğinde ne yapacak? Annesini ve babasını da kaybetmiş olan bu özel kadın kendini mutlu etmeye başlayacak mı? “Kemiklerin camdan değil ama hayat seni de kırabilir.”

1462542591

 • Ben X

ben-x-19-03-2008-2-g

tumblr_mz1ld5tzBJ1rb7opto2_1280

Hayatının çoğunu bilgisayar başında geçirmekte olan, engelli fakat zeki olan Ben X, yani ‘ben hiç’ bu durumuna rağmen normal bir üniversitede okumaktadır. Fakat etrafında onunla alay eden, hatta onu küçük düşüren birçok insan bulunmaktadır. Bilgisayar oyunlarını hayatının merkezine koymuştur, çünkü orada karakterini ve görünüşünü kendi seçiyordur. Yine küçük düştüğü bir videonun internette yayılması sonucu o çok değer verdiği bilgisayarını bile parçalar. Bir yandan da oyundan tanıştığı bir kızla buluşacaktır, fakat bir hayli zorlanır çünkü normal bir insanın yapabildiği şeylerin çoğundan bihaberdir. En nihayetinde filmin sonunda çığlık bile atabilirsiniz! Cidden hayatımda izlediğim en muhteşem finallerden biriydi.

tumblr_o2wtg6VXwu1urv7fzo1_500

İyi seyirler!

906 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Mizah Editörü / Sosyal Medya Sorumlusu.

Leave A Reply

Ankara Temizlik