Harry Potter’ın Yeni Kitabı Satış Rekoru Kırdı

0

Londra’da sahnelenmiş olan ‘Harry Potter and the Cursed Child’ın metni kitaba dönüştürülerek geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Eser İngiltere’de saatış rekorun sahibi oldu. Kitabın Dünya üzerdinde ilk 3 gününde 2 milyondan daha fazla satış yaptığı açıklandı.

nest-main-tablet

İngiltere’de sergilenişinin ardında okuyucusu adına kitap haline dönüştürülüp satışa çıkan ‘Harry Potter and the Cursed Child’, 31 Temmuz’un (yayınlandığı gün) ardından İngiltere’de satış rekoru kırdı. İngiltere’de kitaın satışı ilk 3 gününde s680 binden fazla sayılara ulaştı.

En Hızlı Satan Kitap Rekoru Artık ‘Grinin Elli Tonu’nda Değil. ‘Harry Potter and the Cursed Child’da

indir

Grinin Elli Tonu ilk haftasında rekorunun yanı sıra 664,478 kopya satmıştı.

Harry Potter and the Cursed Child’ın dünyada ilk üç günde ise 2 milyondan fazla kopya sattığı bildirildi. Rekor adına İngiltere’de bir hareketlilik yaşansada Dünya üzeri için bir şey söz konusu değil çünkü yine Harry Potter serisinden 2007 tarihli ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları ilk 24 saatte 8.3 milyon kopya satmıştı.

  • Jack Thorne’un, serinin yazarı J. K. Rowling’le birlikte kaleme aldığı kitabın tiyatro oyunu, son Harry Potter romanından 19 yıın ardında geçen olayları ele alıyor.

Fakat kitabın eleştirileri, tiyatrosu kadar sağlam ve güzel eleştiriler alamadı. 🙁

Serinin yazarından bu iyi haberin aksine bir de kötü haber var malesef. Harry Potter serisinin yazarı J.K.Rowling, bu kitapla birlikte Harry’nin macerasının son buluduğunu ifade etti.

Harry Potter, ilk kez 1997’de satışa sunulmuş ve kitap dünya çapında büyük bir başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve hatta  edebiyat tarihine geçmişti.

Kitabı heyecanla bekleyen Harry Potter okuyucularında gelen yorum ise şu şekilde:

  • Yıllardır bu kitabı bekliyoruz, en sonunda kavuşma vakti geldi.

 

238 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply