Hakkari Ve Şırnak İl Olmaktan Çıkıyor Mu?

0

Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi, İki İlin Merkezlerinin Değiştirilmesi ve Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Torba Kanunu Hakkında Bir Karara Varıldı

Hakkari Ve Şırnak ili ile ilgili tartışmaların da bulunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin Genel Kurulu’nda yapılan, torba tasarı olarak adlandırılan ancak tam adı “Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi, İki İl Merkezinin Değiştirilmesi ve Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı”nın madde madde görüşüldüğü bu toplantıda Hakkari ve Şırnak illeri için bir karara varıldı.

Hakkari ve Şırnak İl Olmaktan Çıkıyor Mu?

Sabaha doğru verilen kararlar doğrultusunda Hakkari ve Şırnak’ ın il statüsünden çıkarılması ile orada yaşanan terör olayları 15 Temmuzda yaşanan olaylar gibi terör suçu ile Belediye Başkanı görevden uzaklaştırılmıştı. Bu yüzden Belediye Başkanı, Başkan Vekili ve Meclis üyeleri yerine İçişleri Bakanı ve Vali tarafından oradaki yönlendirmeler yapılacaktı. Belediye başkanının yerine Başbakan Başkan Vekili ve Meclis üyeleri yerine Vali ve İçişleri Bakanı’ nın görev alması konusu tartışılıyordu.

Hakkari ve Şırnak Belediye Başkanı Görev Dışı mı?

Sabaha karşı alınan kararlar nedeni ile Vali ve İçişleri Bakanı’ nın Belediye Başkanı, Başkan Vekili ve Meclis Üyeleri yerine görevlendirme yapılması tartışmasına ilişkin yapılan düzenlemeler tasarı metninden çıkarıldı.

Muhalefet Partisi Alkışladı

Düzenlemelerin tasarı metninden çıkarılması, dört partinin ortak aldığı bir karar olup, bu dört parti ortak önergesiyle bu düzenlemeleri metinden çıkarırken, muhalefet partisi Milletvekilleri verilen bu kararı alkışladı.

331 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber