Haftanın Kitap Önerisi : Ayda 172 Saat

0

Herkese merhaba arkadaşlar, yaz tatili ve hepimiz ( çoğumuz ) boş oturuyoruz. Aranızda tatile çıkmış olanlar olabilir fakat benim gibi evde pinekleyenler için bir seriye başlamak istedim.Madem evdeyiz bari biraz kitap okuyalım değil mi?

Bu haftanın kitabı : Ayda 172 Saat

Gerilim, korku, macera, aksiyon, uzay macerası arıyorsanız bu kitap tam size göre. Eğer daha önce “Marslı“ adlı eseri okuduysanız buiki kitabı karşılaştırmak hoşunuza gidebilir.”Marslı” aynı yayınevinden ondan sonra çıkan “Ayda 172 Saat” her ne kadar bazı okuyuculara göre satış almak için çıkarılsada aynı “Marslı” da olduğu gibi bazı bilimsel gerçeklere dayanmakta.Kitabın yetişkin/ genç kitabı olduğunu unutmamakta fayda var. Yetişkinden ise genç tarafı ağır basan kitap  “Tüm Zamanların En İyi Genç Yetişkin Kitabı Ödülü”ne layık görülmüş.

Kısaca Kitabın Konusu

Kırk yıllık uzun bir süreden sonra NASA Ay’a tekrar insan yollamaya karar verir. Dünya’nın apayrı ülkelerinden bambaşka üç genç de bu yolculuğa katılma hakkı kazanır: Antoine, Midori ve Mia.

Ay yolculuğu sorunsuz bir şekilde tamamlanır fakat en büyük sorun aydır.DARLAH 2 ay üssünde garip,sırasışı olaylar baş gösterir.Ay da bir şey uzunca süren büyük uykusundan uyanmıştır. Bir süre sonra gençler ve NASA astronotları orada yalnız olmadıklarını fark ederler ve eve dönüş mücadelesi başlamıştır artık.

shutterstock_blue-moon-e1424496326607

Kitaptan bazı alıntılar

“Uzayda, kimse senin çığlığını duyamaz.”

“Neden Ay’dan arkamıza bakmadan kaçıp onu rahatsız etmemeyi seçtik.”

329 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Test,Astronomi ve Gündem Editörü

Leave A Reply

Ankara Temizlik