Günün sporu: Plyometrics

2

ÖNEMLİ ! : Bu sporu ramazanda yapmanız yerine,ramazandan sonra yapmanızda fayda vardır. Ramazan boyunca spor olarak sadece ağırlık antrenmanı yapmanızı tavsiye ederiz.

1 saat boyunca saunaya girmişcesine terleyeceğiniz bu sporun adı Plyometrics!
Okunuşunu boşverin.

Yavaş başlayıp, hızlanıp, tekrardan yavaşlayarak kalp ritmimizin değişken olmasına yarar sağlayan bu spor, haftada EN FAZLA 2 kere yapılmalıdır.

Aksi taktirde kas kaybı, enerji düşüklüğü yaşayabilirsiniz.

Not: Kalp ritminin sabit olduğu sporlar yerine; kalp ritminin aralıklı olarak değiştiği bu şekildeki sporlar yağ yakmanızı kolaylaştıracaktır!

Plyometrics antrenmanı;

Eğer futbolcu iseniz patlayıcı kuvvetinizi,

Eğer basketbolcu iseniz zıplamanızı,

Eğer atletik bir sporcu iseniz hızınızı,

Eğer bir tumblr girl / boy iseniz kuvvetinizi,zıplamanızı,hızınızı,patlayıcı kuvvetinizi geliştirecek olan bir spordur! (DENENDİ, ONAYLANDI)

Ayrıca her yerde yapabilirsiniz.Gereken alan 20 m2’yi bile geçmez! Evde,bahçede,sahilde istediğiniz yerde kolayca yapabilirsiniz.

Not: Çalışmayı verimli bir şekilde tamamlarsanız 1200 kalori bile yakabilirsiniz! Ama eğer kardiyovasküler çalışmalar ile fazla alakanız yok ise 500-800 arası değişebilir. Bunun için bir nabızölçer alabilirsiniz. Böylece ne kadar kalori yaktığınızı bilebilir, nabzınız yükseldiğinde de durmanız gerektiğini bilirsiniz..

Bizim önerdiğimiz video aşağıdakidir:

Eğer bulabilirseniz başka plyometrics videoları bulabilir,daha kolaylarını veya daha da zorlarını yapabilirsiniz.

Önemli uyarı : Antrenman bitince videoyu hemen kapatmayın,esneme yapmayı unutmayın. Üstelik antrenmandan önce marketten çikolatalı süt alabilir,antrenmandan sonra içebilirsiniz. Amacı ise bize spordan sonra ihtiyacımız olan “anlık” proteini ve karbonhidratı alabilmemizdir.

Sporla kalın!

260 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ankara Temizlik