Günün Hangi Saatinde?

0

Yarın ararım demiş saat belirtmemişti. Kuşlar uykusundan uyanıp hafiften ötüşmeye başladığı zaman mı arayacaktı? Yoksa yavaş yavaş dükkanlar kapılarını müşteriler için açarken mi? Belki bugün biraz daha geç uyanır ha? Belki günaydınlar yerini tünaydına bıraktığı vakit arar. Belki.. belki iyi akşamlar diler o güzel sesiyle ha? Belki tüm günün yorgunluğunu geceye bırakırken benim gecemi de iki kelimelik bir dilekle iyi yapar ve iyi geceler demek için arar. Ama arar değil mi? Ararım dediyse arar o. Elbet arar. Ama ya aramazsa? İşte o zaman neler olur sol yanımda bilinmez..

Yarın dediğin zaman dilimi dün oldu. Bak gördün mü aramadın. Biliyordum aramayacağını gerçi ama bir umut işte.. Neden arayacağını söyledin aramayacağın halde be yara bırakan? Sol yanım dün oluşan yeni kırıklarla başa çıkmaya çalışıyor uzun zaman sonra, senin sayende. Bu diğer kırıkların yanında bir hiç olsa bile..

Ki öyle kötü düşünmemeli hemen. Unutmuştur, yoğundur, çekmeyen bir yerdedir gibi şeyleri herkes der, herkes düşünür. Belki ölmüştür. Ya da bir trafik kazası geçirmiştir ve telefonu kırıldığından arayamamıştır ha? Öyle hemen kötü düşünmemeli. Bunca zamandır yaşarken öldüren bir insan zaten daha ne kadar yaşayabilirdi ki?

Hoş, seviyorum deyip sevmeyen bir adamdan gelecek olan bir telefonu bekleyende miydi suç yoksa başkası kalbindeyken bir başkasına arayacağım sözü verende miydi bilinmez ya, neyse..

291 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply