Günün Diyeti:Low Carb (Düşük Karbonhidrat)

1

Bu yazımızda sizlere başka güzel ve etkili olan “low carb” yani düşük karbonhidrat diyetini anlatacağız.

Direk bu diyetin özelliğine bodoslama giricem ! 6 gün boyunca az yiyip,sonraki gün mideniz parçalanana kadar yiyebiliyorsunuz!

Şimdi bakalım low carb neymiş..

Günlük limit 120 gram karbonhidrattır. Ama bunu her zaman 90’dan aşağıda tutmaya çalışın. Buradaki prensip; vücudun yakacak karbonhidrat bulamayınca yağlardan yakmaya çalışmasıdır. Zaten spor yapacağınız için eğer karbonhidratı düşük alırsanız,sporda onu harcayacak ve aynı zamanda yağ da yakacaksınız.

Peki protein ne kadar almalıyız?

Bu konuda tabii ki de görüş ayrılıkları var. Kendisine güvendiğimiz bir yazar “400 gr” kadar çıkabilirsiniz demişti ama nerden bulacaksınız o kadar proteini 🙂

Bu yüzden kilonuzun 1.5 katı gram kadar alabilirsiniz (eğer 70 kilo iseniz, 105 gr protein) .

“Bunları bırak,şu yeme işi nasıl,onu söyle!” diyorsanız da o da şöyle:

6 gün güzelce çok proteininizi,az karbonhidratınızı aldıktan sonra 7. gün her şeyi yiyebilirsiniz. Buradaki amaç vücudu şaşırtmaktır, aman ha sakın korkmayın! Dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Şahsen güzel bir Mc donalds menüsü öneririm(sağlıklı mı tartışılır). Eğer isterseniz 4-5 cips ayarlayıp bir gecede de bitirebilirsiniz.

“Ben bunlara gelemem!” diyorsanız da annenize güzel bir kısır yaptırır, akşama kadar yiyebilirsiniz. Bu çok sağlıklı olur. Bunun yanında güzel karbonhidrat kaynaklarından da yararlanabilirsiniz..

“Yağ bu işin neresinde?”

Yağı da dilediğiniz gibi alabilirsiniz. Trans yağ ve margarinler hariç tabii, bir de doymuş yağlara da dikkat edin. Ama yağ ile karbonhidrat birbirini tamamlar. Yani karbonhidratı az aldığınız günlerde yağı biraz fazla, karbonhidratı fazla aldığınız günlerde yağı biraz daha az alabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Hile gününüz hariç karbonhidratı sakın ha 120 gramdan fazla almayın. Yoksa diyetin anlamı kalmaz.

Spor olarak da tabii ki de ağırlık antrenmanı ve kardiyovasküler antrenmanlar yapacaksınız. Ağırlık antrenmanlarını zaten spor salonlarında veya evde yapabilirsiniz. Ama hâlâ kardiyovasküler antrenmanlardan bihaberseniz sizi şöyle alabiliriz : hiitplyometrics

Bu diyeti yapmadan önce temel olarak hangi besinlerin karbonhidrat, hangi besinlerin protein içerdiğini öğrenmenizde fayda vardır.

Karbonhidrat içeren besinler   –  Protein içeren besinler

Bu diyet hakkında detaylı bir araştırma için :  Tıklayınız

Bugün de yağlarınızı yakabileceğiniz,o muhteşem kaslarınızı dışa vurabileceğiniz bir diyet gösterdik!

Sağlıkla kalın!

334 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ankara Temizlik