Güney Sudan’dan Askerlere Verilen Tecavüz Etme İzni

1

Bağımsızlık Kazanan Güney Sudan Çatışmaya Devam Ediyor

Etno-kültürel ve dinsel alanda farklılaştığı Sudan’a karşı yıllarca mücadele veren Afrika’nın kuzeydoğusunda bulunan Güney Sudan 2011 yılında bağımsızlığını almayı başarmıştı. Ancak kazanılan bağımsızlık yetmemiş olacak ki ülke bu defa kendi içinde çatışmaya başladı. Çatışmalar günümüzde insanlık dışı sonuçlarıyla hala devam etmekte.

Tecavüzün Askerler Arasında Kabul Edilir Bir Eylem Olarak Görülmesi

Birleşmiş Milletlerin Güney Sudan’ın iç savaşı hakkında yayınlamış olduğu raporlara göre Güney Sudan Hükümeti’nin askerlerine ödeme yapmak yerine onlara yağma ve “tecavüz etme hakkı” verildiği açıklandı. Raporlarda tecavüzün askerler arasında kabul edilir bir eylem olarak görüldüğü de yer alıyor. Ayrıca BM raporlarında 2015 yılında 300’den fazla tecavüz olduğu da kayıtlara alındı.

10 Bin 553 Sivil Öldürüldü

10 bin 553 sivilin 829’unun boğularak öldürüldüğü raporlarda yayınlanan diğer önemli detaylardan biri. Muhalefete yardımcı olduğu düşünülen, yaşı, cinsiyeti veya sağlık durumuna bakmaksızın bir çok kişi yakıldı, parçalara ayrıldı ya da boğularak öldürüldü.

 

 

414 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

1 Yorum

  1. Çok saçma bir uygulama. Öyle şey olurmu ya tecavüz etmek yasal. Zaten sudandan başka ne beklenirki. Afrika ülkelerinde hep iğrenç yasalar mevcut.

Leave A Reply

Ankara Temizlik