Güneş Lekelerinden Nasıl Kurtuluruz?

0

Merhaba arkadaşlar, yazın gelmesiyle “Okul bitse de kurtulsak, tatil bir gelsin evde oturmıycm.” gibi hayata bağlayan düşünceler de yaz güneşi kadar içimizi ısıtmaya başladı. Ama her ne kadar bu düşünceler hayata bağlasa da hepimiz biliyoruz ki bir çoğumuz evde tüm yaz oturup sezon sezon dizi izleyecek, sizin anlayacağınız dışarı çıkmak dışında her şeyi yapacak. Yine de bu düşüncesini bırakmayan arkadaşlarımız olacaktır. Tembelliklerine yenik düşmeyip, deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkaracaklardır. Ancak güneşin içimizi ısıtan ışınları her ne kadar yazın habercisi olsa da dışarı çıkacak olan arkadaşlarımızın yüzünde çıkacak olan güneş lekelerinin de habercisi olacaktır. Lekelere önlem olarak ne kadar şapka takılsa ve ne kadar güneş kremi sürülse de yine de o lekeler oluşmanın bir yolunu bulur ve cilde zarar verir. Şimdi güneş lekeleri yüzünden kilolarca fondöten kullanmak, şapka takmak ve yeni lekeler oluşmasın diye bir çok şey yapmak zorunda kalacak arkadaşlarımızın derdine deva olacak bir önerimiz olacak. Bu öneri sayesinde her gün dışarı çıkmadan önce “lekelerimi kapatayım” derdi olmadan ve dakikalarca çabalayıp lekeleri kapatmaya çalışmadan dışarı çıkabileceksiniz. Önerimiz bir maske tarifi. Oldukça etkili olan maskemizin ana malzemeleri limon ve yumurta akı.

timthumb

Maskemizin Malzemeleri

1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
1 yumurtanın akı
1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı sade jelatin

Maskemizin Hazırlanışı

Yukarıda sayılan tüm malzemeleri bir kasede birleştirin. Tüm malzemeler birbirini bulana kadar iyice karıştırın. Daha önceden bol su ile temizlenmiş olan cildinize uygulayın. Maske 20 dakika kadar cildinizde durmalı. 20 Dakikanın sonunda yumurta akının cildinizi germeye başladığını hissettiğinizde ılık su ile iyice durulayın.

Öneriler

Dekolte bölgenizde de güneş lekesi varsa maskeyi oraya da uygulayabilirsiniz.
Maskeyi haftada 1 defa lekeleriniz kaybolana dek uygulayın. Lekeleriniz kaybolduktan sonra dışarı çıkarken yine güneş kremi sürmek gibi önlemlerinizi mutlaka alın.

184 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply