Gülşen’in Şarkısına Ceza Kesildi

0

Geçtiğimiz zamanda Gülşen’in Dan Dan şarkısı için çekilmiş klibe RTÜK’ten gelen ceza şimdi de şarkının sözleri için geldi! 

‘eskort’ olarak görüldüğü için ceza kesilen klip bu sefer de şarkının içinde bulunan intihar düşünceli sözler için kesildi. Klipte ‘telefonla  arkadaşlık hizmeti veren kadın’ imajı verdiği söylendi. Klip için gelen ceza Gülşen’in kadınlık gururuna zarar verdiği için sanatçı yasal yollara başvurdu.

Gülşen’in ‘Dan Dan’ şarkısına ceza kesildi

Şarkı radyo ve televizyonlarda belirli saatlerde dinlenmeye sunulamaz. 

Ergenlik çağlarında bulunan gençlerin geçirdiği bunalımları ‘Dan Dan’ şarkısının sözleri ile intihar fikrini daha çok göz önüne gelme olasılığından dolayı para cezası geldi. Şarkıda ‘isteğim gerçekleşmeyince kendimi öldürürüm’ mesajı olduğu gözler önüne serildi.

Ocak ayında yayınlanan klip için 14 bin 359 lira para cezası geldi.

Şarkıya gelen ceza için şu açıklamalarda bulunuldu.

Şarkıdaki ‘Ya beni gelip alırsın buradan/ Ya da bir ses duyarsın oradan/ Öldürürüm kendimi, dan dan dan’ şeklinde ifade edilen sözlerle istediğini elde edemeyince silahla kendini vurma mesajı verilmektedir. Bu söz, özellikle ergenlik çağının bunalımlarını yaşayan çocuklara, problemler karşısında intiharı çözüm olarak göstermesi açısından çok büyük tehlike arz etmektedir. Bu nedenle yayını yapan kuruluş hakkında; ‘Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde yayınlanamaz’ ilkesini tekraren ihlali nedeniyle 14 bin 359 lira idari para ceza uygulanmasına karar verildi.

323 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik