Google’ın En Kibar Kullanıcısı

0

Şimdi şöyle bir düşünün bakalım internetiniz yavaşken yaptığınız aramaların sonuçları geç geldiğinde nasıl davranıyorsunuz? Tahminimizce önce bir süre sakince beklersiniz beklediğiniz süre 10 saniyeyi geçinde kaşlarınızı çatar, 15 saniyeye doğru öfkelenir ve sayfayı yenilersiniz. Sabırsızız. Bu haberimizde de bizim kadar sabırsız birini yazacağız.  Ancak bizim geç gelen arama sonuçlarımıza verdiği tepkinin aksine çok tatlı bir tepki veriyor. Bu kişi yaptığı aramayla günlerdir interneti sallıyor. Tamam tamam çok uzattık o halde hemen haberin konusuna geçelim.

Günlerdir interneti yaptığı aramayla sallayan Ben’in büyükannesi Google’a teşekkür twiti  attırdı. Bu tatlı büyükanne Google arama çubuğuna “Lütfen Roma rakamları ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler

4564y6

Google’da bu kibar aramaya kayıtsız kalmadı elbette. Twitter üzerinden bu kibar büyükanneye bir cevap yazdı.

 

erfewrt

Sevgili büyükanne, teşekküre hiç gerek yok. Saygılarla, Google.”

Ayrıca büyükannenin yaptığı aramaya da cevap vermeyi unutmamış.

7uhujbj

“Sayın Ben’in büyükannesi. İyi olduğunuzu umuyoruz. Dünyada yapılan milyarlarca aramanın arasından sizinki bizi gülümsetti. Bu arada sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz!”

Şimdi aklınızdan “Google bu aramayı nasıl buldu?” sorusu geçiyordur eminim. Elbette aramalara tek tek bakmıyor. Ben, olayı BBC’ye anlattığına göre; Bir arkadaşıyla yaşıyor ve çamaşırlarını yıkamak için büyükannesininn evine gidiyor. Büyükannesinin evindeyken dizüstü bilgisayarına bakıyor ve arama kayıtlarında büyükannenin yaptığı kibar aramayı görüyor.  Ardından ise bu aramanın ekran resmini Twitter’da paylaşıyor. Bundan sonrasını tahmin edebiliyorsunuzdur. Ben’in paylaştığı fotoğraf herkesi gülümsetiyor ve yayıldıkça yayılıyor.
Büyükannesininnin neden böyle bi arama yaptığını ise şöyle açıklamış; söylediğine göre büyükannesi çok fazla bilgisayar kullanmıyor ve eğer kibarca yazarsa arama sonucunun daha çabuk geleceğini sanıyor. Ayrıca arama sonuçlarının cevabını bir insanın yazdığını düşünüyor.

Ben’in büyükannesine gelen yorumlar da arama çubuğunda yapılan arama kadar tatlı.

ıknkmn

197 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply

Ankara Temizlik