Ghost Rider Özellikler

0

Ateşli Kuru kafa, Yanan adam , Hayalet… Ne denilebilir ki. John Blaze . Marvel evreninin belkide en güçlü karakterlerinden biridir diyebilir.Peki kim bu arkadaş?Ne yapar?Neden bu kadar güçlü dedik ki ?

 Gerçek adı Johnathan Blaze kısaca John.Babası bir motorsiklet şovunun yıldızıydı.Ama bir gösteri sırasında öldü.Karnaval’ın sahibi Crash Simon , John’u evlat edinir.Zaman ilerler ve John “baba mesleğinde” ustalaşır diyebiliriz.Yıllar sonra üvey babası ender rastlanan bir kan hastalığına yakalanır ve ölmek üzeredir.John, ikinci babasınıda kaybetmek istememiş ki.”Mephisto” adlı iblisi çağırır ve babasının iyileşmesini sağlayacak bir tedaviye,ilaca karşılık ruhunu takas eder.”John adam sonsuza kadar yaşayamayacak neden ruhun?? Çok gerek varmıydı??”dedim kendimce.

 photo ghostrider.jpg

  Zaten bu çabaları da boşa gider sonunda . Crash “iyileştikten” sonra o da babası gibi motorsiklet kazasında ölür.”Crash de gitti, Ruh da gitti” diyebiliriz.Mephisto anlaşma gereği John’un ruhunu almaya gelir.Üvey kardeşi olan Roxanne,Blaze’in kitaplarından gördüğübüyü ile onu ölümlülerin boyutundan sürer.Mephisto’da istediğini alamadı “Siz nasıl bana yamuk yaparsınız,Görürsünüz”der gibi başka bir iblis olan Zarathos’un varlığının , Blaze’in vücuduna yerleşmesini sağladı.İki ruhun bir bedende birleşmesi sonucunda hergün batımında John yerine Ölüm meleği olan , Ghost Rider gelir.

 photo FondoGhostRider.jpg Blaze yıllar boyunca Zarathos ile Ghıst Rider’ın kontrolünü ele geçirmek için mücadele eder.Zaman zaman ikisi de kontrolü ele aldı.Blaze, iblisin ortalık da kötülük yapmasına engel oldu ve zamanla Blaze baskın çıktı. Ve diğer kişiliği olan iblisten kurtulur.Zaman geçer ve bizim Blaze evlenir.Roxanne ile – evet kendisi biricik üvey kardeşi- ve iki tane de çocukları vardır.

Dan Ketch ve kızkardeşi ,Deathwatch’dan kaçmaya çalışırken kız kardeşi ölümcül bir şekilde yaralandı. Dan kızkardeşini  taşırken gizemli bir motorsiklet ile karşılaştı. Bu motorsiklete dokunmasıyla bu sefer Dan Ketch bir İntikam Meleği’ne dönüşmüştü. Ghost Rider’ın dönüşü John Blaze’in dikkatini çekti. Blaze onun Zarathos olduğunu düşünüyordu ve iblisi Dan’in vücudundan çıkartmaya çalıştı. Fakat Ghost Rider kendisinin Zarathos olmadığı konusunda Blaze’i ikna edince ikisi birlik oldular.Kan kanı çekti mi desem ,ateş ateşi çekti mi desem bilemedim.Sonra öğreniriz ki Dan ile kardeşlermiş.

Blaze, yengemiz Rox ve çocuklarını kaybeder.Ne trajik bir olay.Blaze’in bu üzüntüsünden yaralancak olan Zarathos rahat durmuyor ve yeniden harekete geçiyor ve Ghost Rider geri döner.Bu intikam meleği kötü ve lanetli ruhlarla uğraşır.Suçluların kurbanlarına yaşattığı korku ve dehşeti tüm gazabıyla yaşatabilir.

1,804 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
1 2 3
Share.

About Author

Saçmalama canım ben Jüpiter kızıyım

Leave A Reply

Ankara Temizlik