Genç gösteren Gen Bulundu!

0

Hangimiz olduğumuzdan daha genç gözükmek istemedik ki? Bir çoğumuz hayatımızın belirli evrelerinde daha genç gözükmeyi isteyeceğimiz anlar yaşadık. Bilim adamları durmak bilmeyen çalışmalarla genç gösteren o geni buldu!

Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi ve bir şirketin ortak yürüttüğü bir araştırma da MC1R(Kızıl saç geni)’nin genç görünmenin sırrı olduğunu ortaya çıktı. Dikkatle çevrenize baktığınızda bazı insanların yaşından daha genç gösterdiğini fark etmişsinizdir. Bazı zamanlar ister istemez o insanlara imrendiğimiz olmuştur. ‘Ben neden onun kadar genç göstermiyorum?’ diye hayıflanmışızdır kimi zaman. İşte o genç görünmenin sebebi MC1R geni.

‘Benim neyim eksik?’ sorusunun cevabı artık MC1R genin eksik olacak gibi gözüküyor.

MC1R genine sahip insanların acıya daha fazla dayanıklı olduğu da araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Bu sebepten ötürü MC1R geni fazla olan o genç görünen insanlar normal insanlardan daha fazla anesteziye ihtiyaç duyarlar.

kızıl

MC1R geni bizlere neler getirir bilinmez ama estetik dünyasının bu geni bir şekilde vücutlarımıza enjekte edebileceğini umalım. Yani kim istemez ki genç ve güzel görünmeyi? Bizlerin o kızıllardan MC1R geni eksik olabilir ama onlar genleriyle güzel olurlar ancak.

MC1R genin genç göstermesinin yanı sıra kızıl saçlarda da büyük etkisi olduğu açıklandı. MC1R geni ortalama olarak iki yaş genç gösteriyor. MC1R geni deri hücrelerinin renklenmesini ve güneşe karşı morötesi ışınlarından korunmayı da sağlıyor.

MC1R geni uzun süre gündemden düşmeyecek gibi. Ajda Pekkan MC1R geninden nasibini oldukça almış gibi gözüküyor. Yoksa yılların deviremediği kadının güzelliğini açıklayacak geçerli bir sebep bulmak gerçekten zor gibi.

316 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply