Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Film

1

Kabul etmeliyiz ki filimler,diziler yaşam tarzımız olmuş durumda.Öyle zamanlar var ki filimler,diziler düşüncelerimizi değiştirir,bazı şeyleri sorgulamamızı sağlar hatta hayatımıza yön vermemize yardımcı olur.

1-Harry Potter Serisi

Harry-potter-films

J.K.Rowling tarafından yazılan seri  filme uyarlanmıştır.Maceralarla dolu olan  fantastik bir kitaptır.

Geçmişte de gecelecektede sıkılmadan izlenebilicek bir seridir.Her izlediğinizde ilk defa izliyomuşsunuz  gibi etki bırakan nadir kitaplardandır.

 

2-Her Çocuk Özeldir

indir

 

Kendinizi,insanlığı sorgulatıcak nadir filimlerden biri.Aslında herşeyin göründüğü gibi olmadığını,herkesin biraz ilgi ve çabayla her şeyi yapabiliceğini anlatıyor.Filimde ağlıyosunuz gerçekten üzüldüğünüz sahneler oluyor bazen kaptırıyorsunuz kendinizi.Ama  filmin sonunu gözleriniz yaşlı kırık bir tebessümle izliyorsunuz.

 

 

 

3-Alacakaranlık Serisi

The-Twilight3

Stephenie Meyer tarafından yazılan seri filme uyarlanmıştır.Aşkın, maceranın doruklarında olan bu filim kurgusuyla herkesi kendine hayran bırakıyor.Ve ne zaman sıkılsanız,canınız film izlemek istese ilk akla gelen serilerden oluyor. İstemsizce  eliniz dvdlerine gidiyor.

4-İron Man Serisi  

ironman (1)

Marvel’ın filmlerini beğenmeyen yoktur herhalde. Kendine hayran bırak bir seri daha karşımızda.İleri teknolojisiyle gelecekte gibi hissetiren bir filim.Tony Stark yani demir adam kendine güveniyle,ukalalığıyla ve tam bir baş belası gibi davranışıyla sempatik bir tavır öne çıkarıyor.Ama filmi izledikçe demir adamın kocaman kalbinede tanıklık ediyorsunuz.

 

5-Hızlı Ve Öfkeli Serisi

Hızlı-ve-Öfkeli-6_Türkçe-Ana-Afiş

 

Hızı sevenlerin bayılabileceği  bir film serisi.

Adrenalinin dorukta olduğu bir seri.Bu filimde sıkılmak denilen bir şey  yok filimle birlikte sizde yaşıyorsunuz.Muhteşem bir kadro harika bir seri. Her seferinde daha en olabilir ki diyosunuz.Şaşırtmayı seven bir seri. Soluksuz izliyorsunuz.

 

 

 

 

6-Umudunu Kaybetme

indir (1)

 

“Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme benim bile. bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. insanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. git ve al. o kadar.”

Aslında hepimiz bu filmin adını bilmesekte bu repliği çoğu kişi görmüştür.Filmde hem yokluğu hem zengin hayatını göre bilmeniz mükün.Filme büyük bir başarı hikayesi desekte olur.Umudunu kaybetmeden ne kadar düşerse düşsün her seferinde kalkmayı bilen bu adam hem çocuğuna bakıyor,hem staj yapıyor,hemde çalıyor.Bu üçü ne kadar zor görünsede daha zor durumlarda oluyor filimde.

 

 

7-Hababam Sınıfı

kemal-sunal-film-afişleri_320311

 

Geçmiş ve gelecek başlığının altında bu olmazsa ayıp olurdu.Kaç nesil bu filimle büyüdü.Arkadaşlığı ilk burda öğrendik.Ne olursa olsun güldürdü.

Büyük ustaların yer aldığı bir filim.Şöylede bir gerçek vardır ki Hababam Sınıfı deyince herkesin yüzünde tebesüm oluşur. Kalplere taht kurmuş bir filmdir.

 

 

 

8-Vizontele

220px-Vizontele

 

 

Çoğumuz Yılmaz Erdoğanı burda tanıdık.Gene komik ve unutulmaz filmlerin arasında.Televizyonun yeni yeni evlerde olduğu yıllar.Saf samimi insanların olduğu bir filim.

 

 

 

 

9-G.O.R.A.

goraUzaylılar tarafından kaçırılan Arif.Ve onu G.O.R.A. adında bir gezegene getiren uzaylılar.

Eğlenceli,komik ve eski denilince akla gelen ilk filimlerdendir.

 

 

10-TİTANİK

200px-Titanik_3D_afişi

 

Filmin başlangıcı,anlatımı zaten insanı kendine hayran bırakıyor. Eski süslü kıyafetler,eldivenler tam bir eski zaman filmi.Ve aşkın doruklarda olduğu bir film.Kim üç kere üst üste izleyip ağlamamıştır ki.

 

357 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

  1. bana göre gelmeiş geçmiş en iyi film (seri) lotr dir. hayatım boyunca bundan daha iyi yapım görmedim. uzun bir zamanda göreceğimi zannetmiyorum.

Leave A Reply

Ankara Temizlik