Game Of Thrones’ ten Yeni Bir Rekor!

0

game-of-thrones-1Son dönemlerde korsana karşı oldukça önlem alan ve dizi bölümlerinin korsan olarak yayılmasını engelleyen efsane dizi Game Of Thrones, bunun için özel yayın yapan platformlarla anlaşmalar yapmıştı. Tüm bu uğraşa rağmen yapımcılar korsandan ağır bir darbe yediler. Korsan konusunda ciddi zarar görmeye başlayan Game Of Thrones son olarak bu konuda bir ilke de imza atmış oldu. İnternet üzerinden en çok indirilen dizi olarak kayıtlara geçen dizi, korsan indirme konusunda da pek çok alanda koruduğu tahtını kimseye bırakmadı.

2016 Emmy Ödülleri’ nde 23 dalda aday gösterip 12 dalda ödül sahibi olan Game Of Thrones, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Home Box Office (HBO) un popüler dizisi Game Of Thrones, düzenli olarak her sene “illegal indirilme” birincisi olmaya devam ediyordu. Peş peşe dört sene birinciliği yakalamanın ardından, şimdi de tüm zamanların “Korsan Olarak En Çok İndirilen Dizisi” olma unvanını elde etti.

Dizi zaten bölüm başına yaklaşık 14,4 milyon yasadışı indirme ile Guinness Dünya Rekorları’ na girmeye hak kazanmıştı.  Bunun yanında GOT bir televizyon dizisinin tek sezonda almış olduğu Emmy Ödülleri rekorunu da, beşinci sezon için 2016 da verilen 12 ödülle kırmış oldu.

Game-of-Thrones-TV-Season-2-3-4-Wall-Poster-36x24-18x12-inch-Big-Room-Prints.jpg_640x640Bu yıl 6. sezonunu tamamlamış olan dizinin yapımcı şirketi Home Box Office ( HOB) ilk 6 sezonun 10 bölüm halinde yayınlanmasının ardından 7. sezonda bunun devam etmeyeceğini, bölüm sayısının 7 olacağına dair açıklamalarda bulundu. İzlenme rekorları yanında birçok rekora da imza atan dizinin, 2018’ de yayınlanacak 8. Sezonu ile son bulacağı da belirtildi.

385 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Kütahya/Konya - 21 - S.Ü. / Sosyoloji - Snapchat: sorunlusosyolog - Instagram: tkarateke

Leave A Reply

Ankara Temizlik