Fırtına Obüsleri Yine Vurdu: 8 Ölü

0

Uzun bir zamandır Suriye sınırında devam eden çatışmalar ve karşılıklı atışmalara bugün bir yenisi daha eklendi. Son zamanlarda özellikle Kilis sınırında çok fazla saldırı yaşanıyor. Sınırın diğer tarafındaki IŞİD güçleri Kilis sınırına bomba ve füze atışlarıyla saldırıyor. Bugün askeri güçlerin yaptığı mücadele sayesinde muhtemel bir saldırı önlendi.

 Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre, İnsansız Hava Araçları (İHA) Suriye tarafında Kilis’e 21 kilometre, sınıra ise 6 kilometre uzaklıkta Suriye tarafında Halep’in kuzeyindeki Cakka’da IŞİD’e ait bir füze rampası tespit etti. Türkiye’ye doğru çevrili rampada, bir roketin atışa hazırlandığı belirlendi. Olası bir saldırı durumuna karşın Fırtına Obüsleri İHA’ların belirlediği noktalara yoğun atışta bulundu. Topçu atışının bitiminden sonra İHA’lar yeniden havalanıp devreye girdiler. Olay yerini tekrar gözlemleyen İHA’lar sayesinde füze rampasının imha edildiği ve 8 IŞİD’linin etkisiz hale getirildiği belirlendi.

Ayrıca Hürriyet’e bilgi veren üst düzey bir yetkili, öldürülen terörist grubunun 22 Nisan günü Kilis’e yapılan saldırıdaki grupla aynı kişiler olduğunu belirtti. Yapılan bu hain  saldırıda 14 yaşındaki Mahmut Emre Arslan hayatını kaybetmişti. Yetkili, “Mahmut’un kanı yerde kalmadı” şeklinde yorum yaptı.

18 Ocak’tan beri gerçekleştirilen saldırılarda IŞİD tarafından şehre 49 roket ateşlendi. Ev, okul ve hastanelere isabet eden füzeler 17 vatandaşın ölümüne sebep oldu. Yapılan karşı saldırılarda ise 378 terörist öldürüldü. Koalisyon güçlerinin yaptığı 167 hava saldırısında ise 492 terörist öldürüldü.

190 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber