Facebook Videolarına Yüz Tanıma Özelliği

1

Uzun süredir yapay zeka üzerine çalışmalar yürüten Facebook bu çalışmaları yavaş yavaş sonlandırıp hayata geçirmeye başlıyor.

Kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak isteyen Facebook kısa süre içersin de, videolarda ki yüzleri tanıyarak etiketleme özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Kısa zaman önce araştırmalara başlayan Facebook, ilerki zamanlarda profilimize video ve GIF ekleme özelliğine sahip olabileceğimiz haberlerini verdi. Profillere GIF eklemek çok zevkli olacağa benziyor.

Videolara gelen etiketle birlikte insanların konuşmalarına bağlı olarak videolara alt yazı üretecek.

Facebook‘a gelen bu yenilik İnstagram videolarına da etiketleme gelecek mi? sorunu akıllara getiriyor. Bu konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İnstagram videolarına da etiketleme özelliği gelse hiç fena olmaz aslında.

Resimlere etiketleme yaptığımız gibi videolara da etiket eklemek çok keyifli olacağa benziyor.

 

258 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. facebook bu video, resim olayında instagram’ı satın aldıktan sonra o kadar hızlı ve emin adımlarla ilerliyor ki bu gelişmeleri bir yerden sonra videeolar toparlanır güzel kategorize edilirse youtube’ın bile sonunu getirebilir. Düşünsenize artık adamlar internet mecrasında tutan ne varsa satın alıyor ya da o işe de el atarak onu egale ediyorlar. Dünyada bir site daha yok ki facebook’ta paylaş butonu içeriğinde olmasın. Adamlar her sitede varlar ve her site facebooksuz bir hiç…

Leave A Reply

Ankara Temizlik