Evde Gezinen Sineklere Son!

0

SİVRİSİNEKLERDEN-DOĞAL-OLARAK-UZAK-DURMAK-İSTER-MİSİNİZ

 

Sivri sinekler! Şimdiye kadar evimize girip kanımızı emdiler yetmedi yemeklerimizin ortasına oturuverdiler.

Camlara, balkon kapılarına sineklik taktırdık, kimyasal ilaçlar kullanıp cildimizi mahfettik, evin içine sinek ilaçları sıktık ama yinede kurtulamadık. Çözüm dolabın içinde dururken biz bol bol para harcadık onlardan kurtulabilmek için.

Aslında sineklerden kurtulmak çok kolay. Biz onları sevmiyorsak onlarında sevmediği şeyler vardır diye düşünüp sizin için araştırdık. Ve evet onların da sevmediği şeyler varmış.

Malzemeler çok basit. Limon ve karanfil. Sineklerin ezeli düşmanı. Nasıl ki biz çöplüklerin kokusunu sevmiyorsak, sineklerde limon ve karanfilin kokusunu sevmiyormuş.

Limonu ortadan ikiye kesip karanfilleri resimdeki gibi üzerine yerleştiriyoruz. Karanfillerle süslediğimiz limonumuzu bir tabağa koyup camın önüne, balkon kapısının yanına yada yemek masasına koyup keyfimize bakıyoruz.

Elveda çirkin sinekler!

283 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik