En İyi 10 Laptop Markası

0

En iyi 10 laptop markasını sizin için sıraladık. Laptop arayanlara ve alacaklara umarım yardımı bulunur. Öncelikle ne için kullanacağınızı belirlemenizi ve buna göre bir araştırma yapmanızı, bütçenizi ve isteklerinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

10-) HPHP

Bilindiği üzere HP bir yazıcı markası olmakla birlikte en eski bilgisayar üretici markalardan birisidir. Fakat günümüzde bilgisayar kullanıcılarının molleme, çizim, oyun oynama gibi daha ileri düzey işlemler yapması nedeniyle bilgisayarları pek tutulmuyor. Isınma ve pil sorunlarından oldukça olumsuz yorum alan HP, müşteri ve servisi yönünde oldukça geniş kapsamlı bir yere yayılmasına rağmen ne yazık ki yüksek performanslı işler için laptop arayanlara göre pek elverişli değil.

 

indir (1)

9-) SAMSUNG

Birçok teknolojik ürün üretimine ev sahipliği yapan Samsung, laptop üretimine de girerek burada da başarı sağlama derdinde. Fakat telefonları ile oldukça gözde olan bu marka laptop üretiminde işletim sistemlerinin yetersizliği ve ses çıkış yerleri bozukluğu nedeni ile hatırı sayılır olumsuz yorum almakta..

acer

8- ) ACER

Aspire serisi ile laptop işine giren Acer aldığı olumlu yorumlar ile birlikte genellikle olumsuz yorumlar almakta. Bilgisayarları göze hitap ediyor fakat touchpad özelliğinde yetersiz olduğu ve sesin az geldiği yönünde olumsuz eleştirileri olukça çok.

indir

7-) TOSHİBA

Normal günlük sıradan işleri yerine getirecek bir bilgisayar arıyorsanız Toshiba sizin için oldukça iyi bir marka sayılır. Geçmişte yaşadığı klavye ve touchpad ile ilgili şikayetleri aşmış ve düşük bütçeli bu bilgisayarlar günlük kullanım için laptop arayanlar için oldukça iyi bir seçenek.

yeninesilvaio

6-) SONY

Batarya , klavye ve performans yönünden verdiğiniz paranın karşılığını aldığınız bir laptop markası olmakla birlikte yeni çıkardığı serilerde de görüleceği üzere hem laptop hem de ekranı çevirerek tablet olarak kullanabileceğiniz bilgisayarlar üretmeye başladı. Fiyat olarak pek çok markaya göre daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

images

5-) DELL

Dell marka laptoplar hem ucuz hem de orta seviyelidir. Herhangi bir bilgisaya/laptop almayı düşünenler için, yapılacak en iyi şey alırken ne için aldığınızı bilmek olacaktır. XPS serisi ile ünlü olan Dell marka laptoplar, servisinin iyi olması ile ön plana çıkıyor. Bunun yanında orta seviyeli oyunlarda sorunsuz çalışmakla birlikte, bataryasını da çabuk bittiğini söylemek gerek.

alienware

4-) ALİENWARE

Yüksek performansı ile göze çarpan Alienware marka laptoplar Dell’in yan markası olması ile dikkat çekiyor. Eğer yüksek performans gerektiren oyun, grafik/çizim, vb işlemler için bir bilgisayar arıyorsanız, sizin için oldukça uygun bir bilgisayar. Grafik kartı, kendine ait bileşenleri, ekranı, ses giriş çıkış yerleri ve touchpadinin yüksek performans için olması, oyun severler için oldukça iyi seçim..

Asus-Zenbook-UX21E-KX002V-498x350

3-) ASUS

Normal bir bilgisayarın yapabileceği işlemi çok iyi gerçekleştirebilen bu marka özellikle mini laptoplar konusunda oldukça iddialı görünüyor. Yapılan işleme göre, özel olarak üretilen bilgisayarlar hariç, dizüstü bilgisayarlarında karmaşık işlemler yapacaklar için gayet uygun laptoplar üretiyor. Donanım özellikleri ile baya bir olumlu yorum alan bu markanın bazı serilerinde klavye özelliklerinin yetersiz olması ile olumsuz yorumları da bulunuyor.

 

lonovo

2-) LENOVO

Servis , ekran özellikleri, ses giriş çıkışları, klavye, touchpad hassasiyeti ile birçok markayı geride bırakıyor. Yüksek performans için oldukça iyi bir işletim sistemine sahip bu bilgisayarlar günümüzde oldukça gözde. Bilgisayar denilince birçoğumuzun Lenovo dediğini duyar gibiyim. Hem göze hitap edişi hem de donanımıyla oldukça tercih edilen bu laptopun maliyeti diğer markalara oranla bir miktar daha fazla..

applemacbookair-626x350

1-) APPLE

El attığı akıllı telefon, müzik çalar, ve tablette olduğu gibi bilgisayarlarda da  diğer rakiplerini geride bırakarak bir numaraya yerleşiyor. Kendine has işletim sistemi ile yüksek performanslı işlemleri için kullanacak olanların bir numaralı tercihi. Profesyonellerin gözdesi olan Apple fiyatı ile gözümüzü korkutsa da işletim sisteminin kusursuzluğu, touchpadinin hassasiyetinin mükemmelliği, bataryasının oldukça uzun süre dayanması, klavye kolaylığı, görünümü ve OS işletim sistemi ile her zamanki gibi rakiplerini geride bırakarak zirveye tırmanıyor.

364 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik