En Hızlı Şekilde Gitar Nasıl Çalınır?

0

Arkadaşlar merhaba. Bu günkü konumuz en hızlı bir biçimde gitarı nasıl çalabileceğiniz. Lafı uzatmadan hemen başlayalım.

Arkadaşlar eğer gitar öğrenmek istiyorsanız 1. kuralı unutmamanız gerekmekte. 1. kural ne mi? Arkadaşlar 1. kural sabırlı olmaktır. Eğer gerçekten gitar çalmak istiyorsanız sabırlı olmak zorundasınız. Ben bu yazımı sabırsızlar için yazıyorum. 🙂

Arkadaşlar gitarı en kısa sürede öğrenmek istiyorsanız bilmeniz gereken 4 tane akor var.

Akor: 2 veya daha fazla notaların birleşmesiyle oluşan nota topluluğudur.

Aşağıda bilmeniz gereken 4 tane akor yer almaktadır.

1- Am (La Minör)

123

Arkadaşlar ilk akorumuz La Minör. Bu akorla şarkımıza giriş yapacağız. Akoru basmanız çok basittir. İşaret parmağımızı 1. perdenin 2. teline, orta parmağımız 2. perdenin 4. teline, yüzük parmağımız 2. perdenin 3. teline bastığımızda La Minör akorumuzu basmış oluyoruz.

2- G (Sol Majör)

g akorua

Bu akor, ilk akora göre birazcık daha zor olan Sol Majör. Orta parmağımız 2. perdenin 5. teline, yüzük parmağımız 3. perdenin 6. teline ve serçe parmağımız 3. perdenin 1. teline bastığımızda Sol Majör akorumuzu basmış oluyoruz. Bununla şarkımızı devam ettireceğiz.

3- F akoru

f-akor-nasıl-basılır-akor-cetveli-f

Arkadaşlar belkide en zorlanacağınız akorumuza geldi sıra. F akoruna basmak için işaret parmağımızla 1. perdedeki tüm tellere aynı anda basıyoruz. sonra yüzük parmağımızı 3. perdenin 5. teline, serçe parmağımızı 3. perdenin 4. teline ve son olarak orta parmağımızı 2. perdenin 3. teline bastığımız zaman F akorunu basmış oluyoruz. Bu akor için çok antreman gerekli. Elinizden geldiğince bu akora çok önem verin. Çünkü ilerde nerdeyse tüm şarkılarda karşınıza çıkacak olan akor. Çıkmazsa bile işaret parmağımızda bütün tellere basmamız diğer akorlarda bize çok yardımcı olacak.

4- E (Mi Majör)

e akorueArkadaşlar son akorumuz Mi Majör. işaret parmağımız 1. perdenin 3. teline, orta parmağımız 2. perdenin 5. teline, yüzük parmağımız 2. perdenin 4. teline bastığımız zaman Mi Majör akorumuzu basmış oluyoruz.

Bu akorlara çalışıyoruz arkadaşlar. Bu akorları öğrendikten sonra ritim öğrenmemiz lazım. Aşağıda bu akorlarla çalabileceğiniz şarkılar mevcuttur. İyi seyirler.. 🙂

553 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Sanmıyorum bu açıklamanın beni açıklayabileceğini.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber