En Güzel Kötü; Harley Quinn

0

Kimdir Bu Harley Quinn?


  • Bu güzel fakat bir o kadarda kötü karakterimizin gerçek adı aslında Harleen Frances Quinzel’dir. Frances ya da Harleen… Herşeyin yani işin aslında Arkham’da staj görevini sürdüren bir psikiyatristti taaaa ki Joker’le tanışana kadar.

Harleen mesleki anlamının yanında okulunun en başarılı öğrencisi iken aynı zamanda da ödüllü bir jimnastikçidir. Hatta bu sayede Gotham Üniversitesi’nede burs ile girmiştir.

tumblr_nrtbixDAvd1tp3ho4o2_540

Evet evet vee eveet. Şu sorunun aklınıza geldiğini biliyorum. Herşey mükemmelken Harleen Frances Quinzel’den nasıl bir Harley Quinn çıktı?

Harleen üstte de belirttiğim üzere bir stajyerdir. Arkham’da (Asylum’da) ki hastaları inceler iken birden ona ilgi duymaya başlamıştır. Joker. Harleen, unu analiz etmek ve terapi seansı uygulamak için defalarca gönüllü olur. Git gite Joker’e ilgisi artan Harleen mesleki ilgisinin yanında, Joker’in onu baştan çıkarışı ile aşık olur. Nerdeyse aşk adına deliren Harleen, Joker’in Asylum’dan kaçmasına yardım eder. Bununla yetinmeyen Joker, masum Harleen Frances Quinzel’den kendine bir suç ortağı yaratır. O masum kızın yerine, güzel ve bir o kadar kötü Harley Quinn gelir.

images

Joker aslında genel olarak bu ilişkiyi kabul eder. Fakat Harley’e adeta eziyet eder. Şaka ve flörtözlüğünün yanında eziyet eden Joker’de, Harley’e boş olmadığını anlar. Hatta bu yüzden zavallı Harley’i öldürmeye bile kalkışır hain herif -,-

Poison Ivy ve Harley Quinn mi?

Harley’i roketle fırlatan Joker sayesinde Robinson Parkı’na çakılışı nedeniyle tanışırlar. Aslında P. Ivy’nin başta niyeti onu öldürmektir. Fakat bakar ki ölmek Harley’nin hiç ama hiç umrunda değildir. Tabii P. Ivy durumu merak eder. Hikayesini paylaşan Harley’e P. Ivy acır ve ardından ona intikam almayı teklif eder. P. Ivy, Harley’e bakmakla kalırmı? Kalmaz ve ona zehirlere karşı bağışık olmasını sağlayacak bir serum enjekte eder. İntikam almak için Batman’le iş birliği yapar. Yapar yapmasına ancak yufka yürekli cicik Harley tam Joker’i  yakalayıp öldürecek iken Joker ondan özür diler. Harley özürü kabul eder. P. Ivy o süreç için ortaklığını bitirir tabii Harley ile…

727 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik