Emre Durmuş Kimdir? Dünyayı Gezen Türk

0

Aslında her birimizin yapmak istediği fakat sadece hayallerimizle kalan dünya turunu yapmış, 23 yaşında bir adam.. Emre Durmuş.

Henüz lisedeyken gezmeyi ve öğrenmeyi bir hobi ve yaşam tarzı haline getiren Emre Durmuş, ergenlik çağından itibaren arkadaşıyla Türkiye’yi gezmiş. Hem de otostopla.. Üniversite için İstanbul’a geldiğinde kendine büyük bir hedef belirleyip yok denecek kadar az bir parayla dünya turu hikayesi başlamış.

2015 tarihinden beri 4 kıta, 33 ülke ve 300’den fazla şehiri gezmiş ve halen uzaklarda. Şimdi ise Güney Amerika’da..

Şimdilerde ise Instagram’da 50 Bin, YouTube’da 37 Bin takipçisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

“Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim.
Istanbul’da hayatımı bırakmaya karar verdiğimde yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp/dağıtıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise üniversitemi ve işimi bıraktım.
Şimdi ise sırtçancam ile beraber dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım. Fotoğraf, film ve iyi hikayelerin peşindeyim!”

“Dünyayı parasız gezmek mi? Hayatta Gezemem!” Diyenlerden misiniz?

Neden gezilmesin ki? Bakın, bu adam gezmiş. Ama nasıl?

Tabiki yolda çalışarak..

Kimi zaman bileklik yapıp satmış, kimi zaman baloncuk, kimi zaman süs balonu. Kimi zaman da tuvalet temizlemiş.. Bunları buraya uzun uzun yazmak yerine kendisi bizler için bir videoda merak edilen her şeyi açıklamış. Gelin izleyelim:

Zamanla sosyal medyada tanınmasıyla da bazı firmaların sponsorluğunda gezmeye başladı. Bunlardan en belirgini ise Qatar Airways. Bu sayede kıtalar arası yolculuğu ücretisiz yapıyor. Şuan Brezilya’daki yaşamıyla her birimize hayatın ve ülkelerin gerçek yüzlerini aktarmayı başarılı bir şekilde sağlıyor. YouTube videolarını izlerken sanki onunla geziyormuş gibi zevk alacağınızı söyleyebiliriz. Blogundaki yazılarıyla dünya turu yapmak isteyen insanlara tavsiyeler vererek bilinçlendiriyor.

Kimi zaman sokaklarda, kimi zaman hostellerde kimi zaman da tanımadığı insanların evinde kalarak bizim yapamadığımızı o yapıyor. Konfor alanından çıktığını ve bunun daha özgür hissettirdiğini söylüyor. Bizce haklı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Emre Durmuş’un Blogu ve Dünya Turu Hakkında Her Şey : http://yolgunlukleri.net

Gezginimizin YouTube Kanalı                   : https://www.youtube.com/channel/UClCBG771sRO6Ap9s84Je7Eg

Gezginimizin Instagram Hesabı                                             : https://www.instagram.com/yolgunlukleri/

580 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik