Emre Aydın’ın Aşk Hikayesi

0

Emre Aydın’ın ülkemizin müzik sektöründe yer edinmiş başarılı bir isim olduğunu düşünüyoruz. Dinleyenler bilir, bestelediği şarkılarla kimi zaman aşk acılarımıza, kimi zaman da hayatta karşılaştığımız zorluklara ortak olmuştur. Bazı geceler takılan kulaklıkta son ses bi’ Emre Aydın çalar ve gözyaşları yastığa doğru özgürlüğüne kavuşur.
Bizler o şarkıların sözleriyle kendimizden geçiyoruz peki o bizi kendimizden geçiren sözler nasıl çıktı ortaya? Yazılırken ne hissedildi? Doğuştan gelen şairane ruhun eserleri mi yoksa ardında birer hikayesi var mı hepsinin?

Ünlü ses sanatçımızın elbette doğuştan gelen bir yeteneği var, yoksa bir araya gelir miydi bu kadar anlamlı söz? Ancak yetenekle sınırlı değil, bir de hikayesi var bu şarkıların.

Emre Aydın’la geçmiş yıllarda yapılan bir röportaja göre; genç ses sanatçımızın üniversitede aşık olduğu bir kız varmış. Uzun süreli bi’ ilişki yaşar bu kızla. Bu kız Emre Aydın’ın ilk sevdiği kadındır. Ancak bilirsiniz her aşkta sorunlar olur ve bir şeyler yolunda gitmez. (En büyük örneklerinden biri de Beni Affet Cüneyt’le Feride :)) Onların ilişkisinde de sorunlar vardır. Emre’nin bir yandan şarkıcı olma hayali ve bu hayalin uğruna yaptığı çalışmalar, bir taraftan da aşk ve okul hayatı. Sizin anlayacağınız her şeyi birden idare etmeye çalışmış. Asıl amacı ise üniversiteyi bitirdikten sonra sevdiği kadınla evlenmek ve mutlu yaşamak. Ancak tabi ki işler istediği gibi gitmez ve sevdiği kadın bir başkasıyla evlenir. İşte ses sanatçımızın o mükemmel bestelerinin çıktığı zamanlar yaklaşıyor. En güzel şiirler en büyük acılardan doğar. Acılar ise sizi ya güçlendirir ya da öldürür. Güçlendirmesi ya da öldürmesi ise tamamen size kalmış. Pes ederseniz ölürsünüz. Emre de pes etmemiş ancak ayrılığın verdiği acıyla günlerce evden çıkmaz ve üzüntüye boğulur. Sonra birçok insan gibi terkedilmenin acısını hafifletmek amaçlı zaten pek önemli değildin benim için gibisinden bir kaç satır karalar.

”Git gideceksen bekleme,
farklı değilsin sende
Gideceksen bekleme.”

”Beş para eder mi varlığın ?
Ki yokluğun beni acıtsın ”

Ancak olmaz işte, bir kaç satırla diner mi bir acı? Sönmez ama içindeki yangının küllerini kusar satırlara. Her tartışmalarında Emre’ye, “Adam olmaz senden!” diyen sevgilisine yine bir besteyle cevap verir.

tumblr_m1yv2qraz71qddfbro1_500

”Adam olmaz, dedin senden
Adam nedir, dedim içimden
Farketmezdi, değişseydim
Güvenseydim yada salıverseydim.”

Ve devam eder:

”Adam olmadı hala benden
Adam kölen olsun senin, ben olmam”

Aradan biraz zaman geçer ama yıllar süren ilişkinin acısı biraz olsun hafiflememiştir. İyice sevdiği kadından umudunu yitirince bu sefer ona bir gün pişman olacağını hatırlatır. Bir besteyle daha…

”Belki bir gün özlersin
Başka adamlarla
Başka şehirlerde ”

Bu da Emre’nin acısını dindirmez. Çıkıp karşısına söyleyemez ama ona yazar. Her besteden sonra başka bir besteyle ona seslenir. Bu bestesinde ise onu ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar çok özlediğini yazar.

109524_hoscakal_kapak_fotograflari_6

”Kapı çaldı, sen sandım, gördüm boşluğu aynada,
Bir şehir düştü, tam içimde özlemişim, anladım,
Biliyor musun ? Evimdin sen benim,
Ailemdin, nefesim, karanlıkta ellerimdin.”

”Mutlusun sen ben yokken, ben senin hiçbir şeyin,
Düşe kalka tutunurken, artık özlemek istemiyorum.”

Sevdiği kadının evliliğinden 2 yıl sonra Emre bu sefer bunları yazar ona:

”Evlenmişsin, nasıl oldu?
Bulabildin mi sonunda?
Hep anlattığın o meşhur huzuru”

Yine de Emre’nin gururu ağır basar ve bestesinde “mış” ekini kullanır. Bunun anlamı; sevdiği kadının evlendiğinden haberinin olmadığını ve sonradan duyduğunu belirtmektir. Ancak sevdiği kadının evlendiğini en başından beri biliyordur.

Emre yazdığı bestelerle ününü yaymaya başlar. Yıllar sonra ünlü biri olduğunda para, şöhret ve hayatına giren yeni kızlar ona her şeyi unutturur. Ancak bu da bir süre sonra yeterli geçmemeye başlar. İçinde bir boşluk ve küllerinde hala biraz ateş kalmış olan Emre, hiç kimsenin ve hiçbir şeyin ilk aşkı kadar ona huzur vermediğini anlar.

Ardından bunu besteler:
”Hiç kimse olmadı senin gibi, olmayacak biliyorum”
Olmaz, olamaz…
Aşk karın doyurmaz belki, ama aşksız da huzur olmaz.

4,991 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply

Ankara Temizlik