Elazığ Emniyet Müdürlüğüne Saldırı

0

Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bombalı araçla saldırı düzenlendi. Bölgede çok sayıda yaralılar için ambulans sevki yapıldı.

57b559fc0f2544272ca00aa7

Bu sabah 9.20’de Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bombalı saldırı düzenlendi. teröristler bombalı araç ile kent merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında bulunan otoparka giden yolda bombalı tırla saldırı düzenledi.

Emniyet Müdürlüğü’nün binasının ön cephesinde meydana gelen büyük hasarlarla birlikte ağaçlar köklerinde söküldü ve büyük bir çukur oluştu.

3 Şehit, 100’ü Aşkın Yararlı Var

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu tarafından yapılan açıklamada, 3 Polisimizin şehit olduğu ve aralarında 14 ağır olmakla birlikte 146 kişinin yaralı olduğu açıklandı. Murat Zorluoğlu İl Emniyet Müdürülüğü önüne gelerek incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanlığının açıklamalarına göre kan ihtiyacı olmadığı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan gelen açıklamada; ‘Bu saldırı PKK’nın küresel güçlerin maşası olduğunu gösteriyor’ ifadesi kullanıldı.

Saldırıya İlişkin Operasyon Başlatıldı

Elazığ’da patlamanın meydana geldiği bölgede güvenlik çemberinin oluşturulurken, saldırıyı gerçekleştiren hainlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlığın gönderdiği yazı ile Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan pkk’lı teröristlerin bugün bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’dan da açıklama geldi. Gelen açıklamada;

“Dün gece Van’da, bu sabah Elazığ’da gerçekleştirilen hain, menfur saldırıları lanetliyorum. Saldırılarda yaralanan kardeşlerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. İsimleri farklı ama aynı ellerin maşası terör örgütlerine karşı mücadelemiz terör son buluncaya kadar amansız şekilde devam edecek. Terör örgütünün adının PKK, DAİŞ ya da FETÖ olması farketmez. Ülkemize, milletimize ve insanlığa yönelmiş terör kaybetmeye mahkumdur. Ülkemize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza uzanan hainler, onları yönlendirenler ve işbirlikçileri gereken cevabı alacak.”

353 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply