Ekranlara Tekrar Gelmesi İstenilen 5 Türk Dizisi

2

1-)Leyla ile Mecnun

Genel yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı,senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı sevilen dizi Leyla ile Mecnun,gerek hikayesi ile gerek başarılı oyuncularıyla ve kaliteli espri anlayışıyla çoğumuzun gönlüne taht kurdu. Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz,Melis Birkan gibi oyuncuların olduğu başarılı dizi samimiyetini ve hislerimize tercüman olmalarını bize bir hayli özletiyorlar.O gemi bir gün gelecek !

large (1)

Erdal abi çaaaaay bizeeeeeee

large (6)

2-)Behzat Ç.

Ankara da geçen polisiye dizinin yönetmenliğini Serdar Akar,Mustafa Altıoklar,Sadullah Şentürk üstlenmiştir. Senaryosuysa Ercan Mehmet Erdem’e, öykü ise Emrah Serbes’e aittir.Erdal Beşikcioğlu, İnanç Konukçu,Berkan Şal,Seda Bakan, Ayça Eren,Berke Üzrek, Ege Aydan, Hakan Hatipoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Engin Öztürk,Yıldız Kültür gibi isimlerse dizinin oyuncuları arasında yer alıyor.Dizinin isminde yer olan “Ç” harfinin yani soyadının hiçbir şekilde gerisinin görülmediğini de belirtelim.Ayrıca dizinin oyuncu ve yapımcı kadrosu film de çekmişlerdir.

large (2)

Ben iyi bir adam olamadım ama kimseninde adamı olmadım.

large (3)

3-)İşler Güçler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in üstlendiği dizi her ne kadar yaz dizisi olarak başlasa da yoğun ilgi aldığından dolayı yayın yılı uzatılmıştır.Kendine özgü muziplikleriyle izleyicileri çekmeyi başaran dizi hâlâ özlenmektedir…Oyuncularıysa Ahmet Kural,Murat Cemcir,Sadi Celil Cengiz,Nazlı Tosunoğlu gibi isimlerden oluşur.

large (4)

Sen ne ayaksın la durup dururken niye yakışıklı oldun oğlum sen

4-)Suskunlar

Komedi dizilerinden sıyrılıp dram’a geçtik fakat Suskunlarında kimsenin unutamadığı diziler arasında olduğu bir gerçek.Yönetmenliğini Çağatay Tosun’un ve Çağrı Vila Lostuvalı’nın üstlendiği,senaryosunuysa Pınar Bulut’un üstlendiği dizi ne çok ağlattı be ! Oyuncuları arasında Murat Yıldırım,Sarp Akkaya,Güven Murat Akpınar,Aslı Enver,Berk Hakman,Pelin Akil’i sayabileceğimiz gibi o mükemmel oynayan çocuk oyuncularımızıda es geçmeyelim;Furkan Didim,Yağmur Esmer,Emirhan Akbaba,Efe Akercan,Berkcan Çakar,Ulaşcan Kutlu,Barış Öner,Mert Çolak.

large (5)

Canın yandığında koştuğun adam yakınca canını nereye gideceğini bilemiyor insan.

large

5-)Şubat

Genel yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün yaptığı,senaryosunu Funda Alp’in yazdığı dizinin yeraltı edebiyatını çağrıştırdığını söyleyebiliriz.Oyuncularıysa Alican Yücesoy,Melisa Sözen,Musa Uzunlar,Serkan Ercan,Özkan Uğur,Ülkü Duru,Tansu Biçer,Nadir Sarıbacak,Sermet Yeşil,Ayhan Kavas,Türkü Turan,Damla Sönmez,Hande Doğandemir,Ece Dizdar,Kaan Yılmaz,Ege Tanman,Asil Büyüközçelik,Ezgi Çelik,İbrahim Selim,Burak Çimendir.

images

Sen insan görünüyorsun ya,sana baktığımda suretinin ardında yılan görüyorum ben.Sen suretle siret arasındaki farklı bilir başkan ? Bir adamın sureti seninki kadar farklıysa nolur bilir misin ?

images (1)

Bu dizilerin birini bile izlemediyseniz hemen izlemenizi öneririz.Vuçuvankiiii ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığının farkında mısın ? Nasıl izlemesin koş izle 😆

 

623 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

2 yorum

  1. Valla bu diziler içerisinden bir tek Şubat dizisini izleyemedim. Onun dışında tüm diziler gerçekten Türk tarihinin en güzel dizilerinde. Özellikle Leyla ile Mecnun en çok geri dönmesini istediğim dizi.

Leave A Reply