Friends dizi tanıtımı

0

img_103622 Eylün 1994 ve 6 Mayıs 2004 tarihleri arasinda yayınlanan Amerikan yapımı sitcom dizisidir. On sezon yayınlanmıştır. Yirmi dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. NBC kanalında yayınlanmıştır. Baş rollerinde : Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer yer almıştır.

img_1051

Karakterler :

img_1040 img_1054Joey Tribbiani : Yemek yemeyi çok sever özellikle piza onun için bir yaşam tarzıdır. Chandler ile ev arkadaşı olduklarından beri çok yakındırlar. Birlikte baktıkları evcil ördek ve civcivleri vardır. ( daha sonra ölürler ama chandler hoey üzülmesin diye çifliğe verdiğini söyler) Bir aktördür. Days of our Lives dizisinde oynadığı Drake rolü ile ünlenmiştir. Joey çok hassas ve birazda saf bir karakterdir.

img_1030Chandler Bing : İlk görüşte herkesin gey sandığı, başlarda yaptığı işi kimsenin bilmediği ( daha sonra sevdiği bir iş yapmak için bu işi bıraktı ve reklam işi yapmaya başladı), ailevi sorunları olan (babası ve annesi genç yaşta boşanmış) ve bunları yaptığı espirilerle kapatmaya çalışan, dizideki tüm karakterler espirilerinin komik olmadığını söylesede biz izleyenlerin çok sevdiği ve komik bulduğu bir karakter. Ross’un üniversteden beri yakın arkadaşıdır.

img_1053 img_1057Monica Geller : Bir aşçıdır. Aşırı titiz ve düzenli biridir. Bir şeyleri organize etmeyi çok sever ve bu konuda aşırıya kaçtığı için garip olduğu söylenir. Ross’un kardeşi, Cahndler’in gelecekteki karısı, Rachel’in lise arkaşı, Phoebe’nin eski ev arkadaşıdır. Lise yıllarında yemeğe çok düşkün biriymiş ve aşırı kiloluymuş. Daha sonra Chandler’dan hoşlanmaya başlayınca baya zayıflamış. ( Chandlerle abisinin yakın arladaşı olması sebebiyle tanışırlar ve hoşlanması da kısa sürer ilerki zamanlarda çok yakın arkadaş olurlar ve daha sonrada birbirlerine aşık olduklarını farkeder ve evlenirler.)

img_1044 img_1050Ross Geller : Lisse yıllarından beri Rachel’a aşıktır. Toplamda üç kez evlenir ve boşanır. Evlenme teklif etmeyi çok sever. İlk eşinden bir erkek çocuğu vardır ve boşanmalarının sebebi eşinin lezbiyen olduğunu farketmesidir. Dinazorları çocukluğundan beri çok sever. Anne babasına çocuk sahibi olamayacakları söylendikten sonra dünyaya geldiği için anne babası ona mucize gözüyle bakar. ( Monica hep ikinci sıradadır.) Gurubun zeki olan üyesidir.

img_1041 img_1047Rachel Green : Moda düşkünü biridir. Ailesi çok zengin olduğu için rahat içinde ve şımartılarak büyütülmüştür. Çok hassastır her an her şey için ağlamaya başlayabilir. İlerleyen bölümlerde Ross ile çocuk sahibi olurlar.

img_1045 img_1046img_1055Phoebe Buffay : Annesi o küçükken intihar etmiştir. Bir ikiz kardeşi vardır. Sokaklarda büyümüş ve hep kendi başının çaresine bakmıştır. Gitar çalar ve kendi bestelerini yapar. Masör olarak çalışmaktadır. Bir sürü değişik inanca sahiptir. Her zaman gruptan kimseyle geçmişe dayanan bir bağa sahip olmadığı için yakınır.

img_1058

Dizi Rachel’in düğününden kaçması ve kafeye diğerlerinin yanına gelmesiyle başlar.

img_1027

Monica ile lisseden arkadaş oldukları için onu yanına gelir ve yardım ister diğerleriylede bu şekilde tanışır.

img_1028 img_1029 img_1031Rachel Monica’nın yeni ev arkadaşı olur. Chandler ve Joey karşı apartmanda oturmaktadırlar. Ross ve Phoebe her zaman   Manica’nın evinde takılırlar. Dizi her zaman bir arada olan ve birbirlerine destek olan bu altı kişinin arkadaşlığını anlatır.

444 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber