EBA Kurs Başvuru Süredi Uzatıldı

0

Eğitime destek amaçlı gerçekleşirip, yürürlüğe giren EBA projesi kapsamında verilen kursların başvuru süresi uzatıldı. Peki kurs başvuru nasıl olacak ve yapılacak?

Normal öğretime destek olmak için MEB’in (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafınca başlatılmış olan e-Kurs eğitimlerinin yeni eğitim ve öğretim yılı başvuruları ilk karara / tarihe göre bugün sona eriyor idi. Fakat sitede başvurualr nedeni ile yaşanan yoğunluk nedeni ile bu süre bugün uzatıldı.

Yaşanan sıkıntıların nedeni sorunlar dolayısıyla başvurusunu yapamamış öğrenciler için mağduriyet durumlarının önlenmesi için süre uzatılarak 29 Eylül Perşembe günü (yarın) saat 17:00 ‘a kadar uzatıldı.

Kurslara kimelr başvurabilir?

  • Bu kurslara Milli Eğitim Bakanlığı ‘na bağlı olan resmi – özel okular, ortaokullar, imam- hatip ortaokulları, resmi – özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam etmekte olan istekli öğrenciler ve de mezun durum olan kursiyerler başvurabilecek.

Kursa kayıt yaptırmak için EBA e-Kurs portalına giriş için okullardan EBA şifresi alınarak e-Kurs modülü üzerinden başvurular yapılacaktır.

Peki kurslar ne zaman başlayacak ve son bulacak?

Kurslar için son başvuru tarih günü olan 27 Eylül’ün ardından 2016-2017 destekleme ve yetiştirme kurslarının başlangıç tarihi 3 Ekim Pazartesi günü olacak. 3 Ekim günü başlanan kurslar ise 15 Ocak 2017 günü son bulacak. (1. Dönem Bitişi) 13-19 Şubat 2017 günleri / tarihleri arasında ise2. donem için destekleme ve yetiştirm kurslarının 2. yarısı için başvurular gerçekleşecek. 2. dönem kurlsarının bitiş tarihi ise 04 Haziran 2017 günü olacak

344 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber