E-kitap Nedir? E-kitap Nasıl Açılır?

0

Bildiğiniz üzere teknoloji aldı başını gitti. Koskocaman bilgisayarlar var iken şimdi avcumuz kadar akıllı telefon diye adlandırdığımız aslında bilgisayarla aynı mantıkla çalışan teknolojik ürünler mevcut. Teknoloji bu kadar ilerlemişken insanoğlu kitaplara da çözümü bulmuş.

Yeni nesil e-kitap nedir? Nasıl temin edilir?
E-kitap, internet üzerinden temin edebileceğimiz kitapdır. Normal kitaba göre daha ucuz ve zahmetsizdir. E-kitaplar genelde epub formatında olmaktadır. Epub formatında olması kitap satışında oldukça önemlidir çünkü bu formattaki yazılar düzenlenmiyor sadece okumak için üretiliyor.

Peki e-kitap aldınız fakat nasıl açacağınızı bilmiyorsanız kullanmanız gereken programlar şunlardır;

Kindle

kindle-paperwhite_0035-1500x1000
Amazon tarafından üretilen Kindle da ne yazık ki kitap satışı ülkemizde desteklemiyor. Fakat tabletinizde kitap okumak için oldukça kaliteli bir program seçeneği. Ayrıca yeni ürünü olan “Kindle New Touch” e-kitap okumayı sevenler için üretilmiştir.

Microsoft Reader

microsoftreader1
Microsoft tarafından e-kitaplar için üretilmiş ücretsiz bir yazılımdır. İnternet üzerinden temin edebilirsiniz.

Adobe Digital Editions

ade11
Bizim önerdiğimiz asıl e-kitap programıdır. Abobe’nin e-kitap için ürettiği programın kötü olması beklenmez zaten değil mi?

İleride kağıtlarla ilişkimizin tamamen kesileceği tahmin edilebilir. Doğa açısından güzel bir adım fakat kitap okumanın güzelliği o sayfaların sesidir. O sayfayı kıvırıp müsait olunca oradan devam etmektir. Biz kitapları birebir okumanızı tavsiye ediyoruz. Tablet ve bilgisayardan kitap okumak hoşunuza gidiyorsa üstteki programları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.İyi günler…

365 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ankara/ 17 Instagram: s.onuraydogdu Snapchat: onuraydogdu6

Leave A Reply

Ankara Temizlik