Duygu Denizine Daldıran İtiraflar

0

Kimi zaman öyle şeyler yaşıyoruz ki kimseye anlatmayıp içimizde tutuyoruz. Bazen de illallah diyoruz ve patlıyoruz. İşte içindekileri döken bazı ekşi yazarlarının itirafları.

1-

“28 yaşındayım. Şırnak’ın, kimsenin bilmediği bir köyünde öğretmenim. Bu sabah bir ders boşluğundan istifade edip eve geldim. Arkadaş patates kızartmış. Yarım ekmek arasına doldurdum, biraz ketçap mayonez sıkıp yedim.

Lisedeyken kantinde satarlardı ekmek arası patates. Bi’ sefer dahi yiyememiştim param olmadığından. 4 sene dile kolay. Öyle kokardı ki deli gibi. Yutkunup Yutkunup dışarı kaçardım. O geldi aklıma sabah. Boğazıma düğümlendi her lokma. Ağlayamadım da utancımdan.

Sonra kalktım, bisiklet almayı hayal bile edemeyen ben; pencereden, kıpkırmızı arabama baktım uzun uzun. 

babamı andım.

oku oğlum! sabret! güzel günler de gelecek!

geldi babam, geldi.”

 

2-

 

“otobüsle bi yere giderken, beni uğurlamaya hiç kimse gelmemişse, otobüs hareket ettiğinde, başkalarını uğurlamak için gelip de el sallayanlara bende el sallıyorum, bana gelmişler gibi. 

iyi hissediyo insan, hem kimse anlamıyo ona salladığımı. bi sonraki aşamada, elimi telefon gibi kulağıma götürüp “inince ararım” işareti bile yapıcam, henüz o kadar şizoya bağlamadım. dur bakalım.”

 

3-

“babaannemin adı menteşe.”

 

-benden not: nedensiz güldürdü.-

 

4-

“küçükken annemin dikkatini çekmek için salıncakta sallanırken kendimi yere atmıştım. annem görmeyince belki duyar diye avazım çıktığı kadar bağırmıştım. duymayınca da salıncağa geri bindim.”

 

5-

 

“yabancı sanıldım ama tipten değil.

bir mekanda ‘fazla sigaranız var mı?’ diyen yaşı ufak görünümlü birine “yaşın tutuyor mu?” dedim ve yüzüme tip tip baktı. (bende sandım ağır laf gelecek.) yan masadaki arkadaşına dönüp, “sen konuşsana ya yabancıymış” dedi, diğer arkadaşı gelip “do you have cigarette” dedi. şimdi sabahtan beri oturup “yaşın tutuyor mu” cümlesini ingilizce bişeye benzetmeye çalışıyorum.”

 

279 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Mizah Editörü / Sosyal Medya Sorumlusu.

Leave A Reply

Ankara Temizlik