Dünyanın En Zengin 5 İsmi

0

Zenginlik her ne kadar insandan insana ve bakış açısıyla değişse de burada parasal açıdan zenginlerden bahsedeceğiz.

En son verilere göre dünyanın en zengin 5 ismini öğrenmeye hazır olun.

İşte o çok konuşulan zengin insanlar!

1- Bill Gates – 87,4 Milyar Dolar – Microsoft

2- Amancio Ortega – 66,8 Milyar Dolar – Zara

3- Warren Buffett – 59 Milyar Dolar – Berkshire Hathaway

4- Jeff Bezos 59.3 Milyar Dolar – Amazon.com

5- Carlos Slim Helu – 49.6 Milyar Dolar – Telecom

Hadi gelin dudak uçuklatan servete sahip olan bu insanları tanıyalım.

1- Bill Gates

Bill_Gates_2

Bill Gates 28 Ekim 1955 Seattle doğumlu evli ve üç çocuk babasıdır. Bill Gates Avukar bir baba ve Öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Daha on iki yaşındayken özel bir okulda bilişim kurslarına gitmeye başladı.

Bill Gates Microsoft şirketi kurucularındandır. Şirketin başkanlığını ve yazılım işlerini yürütmektedir. Bill Gates 20. yy’ın en başarılı şirket patronlarından birisi oldu.

2- Amancio Ortega

Amancio-Ortega

Amancio Ortega 28 Mart 1936 yılında doğmuştur. Amancio Ortega özel hayatını sürekli gizli tutmaktadır. Basınla neredeyse hiç görüşmemekte ve bu sebepten ötürü özel hayatı bir muamma.

Tekstil sektörüne çeşitli giyim mağazalarında çalışarak başladı. Büyük çabalar sonucunda 1972 yılında ilk firması Confecciones Goa’yı kurdu. Confecciones Goa’da bornoz üretimi yapılıp satılıyordu. İlk mağazasını 1975 yılında açtı. İlk mağazasına ZARA ismini vermişti ve sonradan büyük bir tekstil zinciri haline geldi.

3- Warren Buffett

2ljKJRqcvhk

Warren Buffett 30 Ağustos 1930 Nebraska doğumludur. 20. yy’ın en başarılı yatırımcılarından birisi olarak gösterilmektedir.

Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarıdır. 11 yaşındayken yüksek finans dünyasına babasının yanında çalışarak başladı.

4- Jeff Bezos

bezos

Jeff Bezos 12 Ocak 1964 doğumludur. E-ticaretin gelişimine büyük katkı sağlamıştır.

Amazon.com’dan başka havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin’in de kurucusu ve sahibi olan Jeff Bezos 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın aldı.

5- Carlos Slim Helu

Mexican billionaire Carlos Slim stands for a photograph in New York, U.S., on Wednesday, Feb. 9, 2011. Slim, named the world's richest man by Forbes Magazine, said he's seeking to boost his investments in Colombia because of the country's open policy on oil exploration, its mineral assets and growing middle class. Photographer: Chris Goodney/Bloomberg via Getty Images

Carlos Slim Helu 28 Ocak 1940 Meksika doğumlu ve Süryani asıllıdır. Katolik bir Osmanlı göçmenin oğludur. İlk kez 2007 yılında dünyanın en engin insanı olmuştur.

1911´de La Estrella del Oriente isimli bir dükkan açıp sermaye kazanmaya başlamış sonrasında ise elde ettiği sermaye ile başkentte emlak işi yapmaya başlamıştır.

227 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik