Dünyanın En Uzun Sakallı Kadını

0

Yıllar önce ne olduysa erkeklerin kıl yumağı gibi gezip kızların da tüylerini alması tamamen doğal görülmeye başlanmış. Tüylü bir kadın görüldüğünde ise (ki tüylenmek kimsenin elinde olmayan bir şeydir) dalga geçilmek de adet edinilmiş. Özellikle yeni ergenlik çağına giren kızlarda görülen tüylenme erkeklerin en büyük alay konusu ve kızların en büyük kabuslarından olmuştur. Kızlar şimdi size öyle birini anlatacağız ki sizdeki tüylenme bu kişinin yanında az kalacak ve tüylenmesine karşı bulduğu çözüme şaşırıp, onu özgüveninden dolayı tebrik edeceksiniz.

Bu kişinin adı Rose Geil. Rose’un ergenlik döneminden (13) beri yüzünde sakalları, omuzlarında ve göğsünde kıllar çıkıyor. O yaşlardaki bir kız çocuğu için bu oldukça zor olmalı. Rose için de öyle oldu. Küçük kızın sakalları önce favorilerden uzayıp ardından çenesinde, sonra da dudağının üstü ve yanaklarına kadar yayılır. Arkadaşlarında kalmaz çünkü her sabah tıraş olmak zorundadır. Tıraş olurken yakalanmak onun korkulu rüyalarının arasındadır. Rose çocukken başa çıkması zor sakallarını şöyle anlatıyor: ”Çocukken bu benim için daha zordu. Arkadaşlarımda kalamazdım çünkü her sabah kalkıp tıraş olurken yakalanma riski vardı. Saklanmak için yıllarca mücadele ettim.

39 yaşında olan kadın, yaklaşık 20 yıldır vücudunu işgal eden tüyleri tıraş ediyordu. Bu durumu ailesinden bile sakladı. Bir sabah tıraş olmayı unutunca annesi yüzündeki sakalları gördü ve onu doktora götürdü. Ancak doktorlar hastalığına çare bulamadı. Genç kadının hastalığının adı Polikistik Over Sendromu ve bu hastalık genetik nedenlerden kaynaklanıyor.

5759555518c7733e88a5a6ee

Şimdilerde ise 8 ay önce duygusal olarak yıprandığını söyleyen kadın artık sakallarını almıyor. 13 yaşından beri kendini gizlediğini ve artık buna gerek duymadığını söyleyen Rose duygularını şöyle açıklıyor: ”Artık sakallarımı uzatmak bana özgüven veriyor. Kendimi böyle daha güzel hissediyorum. Daha önce bu duyguyu hiç yaşamamıştım. Kendim olmak harika bir duygu. İnanmayacaksınız ama kendimi hiç bu kadar feminen ve çekici hissetmemiştim.

Rose’un aldığı bu kadarı herkes destekliyor. Ailesi ise daima yanında olduğunu söylüyor.

515 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply

Ankara Temizlik