Dünyanın En Ünlü 6 Sanat Eseri

0

 

Bir çok eserin ismini duymuş olsak da bazılarını halen bilmiyoruz. Sizler için birbirinden güzel ve değerli sanat eserlerini derledik.
Guernica

6.Guernica

Pablo Picasso‘nun en bilindik eserlerinden olan Guernica, İspanya iç savaşını anlatıyor. Savaş sırasında Nazi Almanyası’na ait bombardıman uçaklarının Guernica şehrini bombalamasını anlatan tabloda oradaki insanlar ve hayvanlar ile yıkılmış binalar betimlenmiş.

 

Pieta

5.Pieta

Michelangelo‘nun  en iyi heykelleriden biridir. 1498’te Fransız Piskopos Jean Bilheres’ın siparişi üzerine yapımına başlanılmış ve 1499’da tamamlanmıştır. Vatikan’da ki San Pietro Katedralinde sergilenmektedir.Heykel, Hristiyan inancına göre Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildiği anı betimliyor. Ayrıca Michelangelo’nun imzasını taşıyan tek eserdir.

Adem’in Yaratılışı

4.Adem’in Yaratılışı

Rönesans döneminde, Michelangelo tarafından yapılmıştır. Yapımı dört yıl sürmüştür. Michalengelo bu eserini Sistina Şapeli’nin tavanına resmetmiştir. Tavanın merkezinde yer alan dekoratif tablo İncil’in ilk kitabı olan “Genesis”in 9 sahne olarak resmedilmiş halini yansıtır.

 

Son Akşam Yemeği

3.Son Akşam Yemeği

Leonardo da Vinci’nin en önemli eserlerinden biridir. Milano’da, Santa Maria Della Grozia Manastırı’nın yemekhanesinde yer alıyor. İsa’nın içlerinden birinin kendisine ihanet ettiğini açıkladığı bir akşam yemeğini resmeder. Leonardo bu tablo için çalışmaya 1495 yılında başlamış ve 1498 yılında tablonun yapımını bitirmiş.

 

Yıldızlı Gece

2.Yıldızlı Gece

Vincent Van Gogh’un, en önemli tablolarından biridir. New York Modern Sanat Müzesi’nde sergileniyor. Fransa’da ki Saint-Rémy-de-Provence köyünün gece saatlerindeki görüntüsünü yansıtıyor.

 

mona lisa

1.Mona Lisa

Tabloyu, Da Vinci 1503 yılında başlayıp 1507 senesinde tamamlamıştır. Dünyanın en ünlü tablosu olma özelliğine sahip olan Mona Lisa, Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergileniyor.

 

 

522 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Saçmalama canım ben Jüpiter kızıyım

Leave A Reply

Ankara Temizlik