Dünya’nın En Pahalı 5 Şeyi

0

DÜNYA’NIN EN’LERİ;

-Dünya’nın En Pahalı Kokteyl’i-

images

Dubai’de bulunan ve Dünya’nın en pahalı otel olan Burj El Arap Otelinin Skyview adlı Bar’ında satılıyor. “27321″ isimli kokteylin içinde 55 yıllık Macallan viskisi, damıtma suyundan üretilmiş olan buz, bir damla kadar/civarı kurutulmuş meyve özü ve passion fruit şekeri bulunuyor. Bu kokteyli her isteyen içemiyor çünkü fiyatı dudak uçuklatıyor. 1 kadehinin fiyatıda tamı tamına 7439$.

 

-Dünya’nın En Pahalı Ruju-

1015

Dünya’nın en pahalı rujunu Guerlian markası üretmiştir -ki marka yakın zamanda bu ünvanı serumu içinde almıştır. Rujun adını ise “KissKiss Gold and Diamonds” (yani Altın ve Elması öp) koymuşlar. Sıradan bir ruj değil tabiki hatta  ruju sürerken kapağındaki elmaslardan gözleriniz bile kamaşabilir. Çünkü  Fransa’da özel olarak tasarlanan,  bu ruj 18 karat sarı altından ve 199 adet elmastan oluşturularak tasarlanmış. Bu rujun fiyatı  tam olarak 62.000$.

-Dünya’nın En Pahalı Ada Tatili-

en-pahalı-urunler-5

Kuzey Seyşel Adaları, gecelik konaklama ücreti 4.829$. 11 ulkta ultra lüks villa barındıran bu adada villaların kendilerine ait kumsalları da bulunuyor.. Victoria ve David Beckham  çiftinin de tatillerini geçirdikleri bu yerde, yemek menüsü mevcut değil zira size özel aşçılar günün her saati istediğiniz yemeği yapmalarını söyleyebilirsiniz. Zenginlik böyle birşey iştee…

 

-Dünya’nın En Pahalı Kedisi-

en-pahalı-urunler-7

Genetik yapısı değiştirilmiş Ashera adlı kedilerinin fiyat aralığı 22.000$ – 125.000€ arasındadır. Doğada bulunmayan bu kediler Amerika’da markalaşmış durumdalar. Yetikililer ne kadarda Ashera kedisinin evcil kediye benzediğini iddaa etseler bile, kedi leopar yavrusunu da andıran görünüme sahiptir.

-Dünya’nın En Pahalı Arabası-

en-pahalı-urunler-10

İtalyan otomobil üreticisi olan Lamborghini, Veneno Roadster ürünü ile kendini aşmıştır. Paslanmaz karbon polimer kaplı bu model araba, 2014 yılında satışa ve üretime sunulmuş. 2.9 saniye gibi bir sürede 100 km/s hıza ulaşan araba en fazla 356 km’s hızla gidiyor. 4.5 milyon dolar olan bu otomobilin 2014 yılı itibariyle en pahalı aracı ünvanını elinde taşıyor. Bu otomobiin ilginç bir diğer noktası ise üstünün kapanmıyor olması ve sınırlı sayıda üretilen bu otomobilden dünya üzerinde sadece 9 tane bulunuyor.

 

 

 

376 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik