Dünyanın En Pahalı 5 Ayakkabısı

1

Bir ayakkabıya en fazla ne kadar para verirsiniz? Yada bir ayakkabı en fazla ne kadar pahalı olabilir?

Çoğu kadın ‘ben topuklu ayakkabıyla yürüyemem’ dese de bu ayakkabılar her kadın da ayağınıza giyip yürüme hissi yaratıyor.

Bu ayakkabıları gördükten sonra kendi ayakkabılarınızı beğenmeyebilirsiniz.

1- House of Harry Winston’s Rubby Slippers

kırmızı

Toplamda 4600 adet 50 karatlık yakuttan yapılan bu ayakkabının yapımı 2 ay sürmüş. Daha 17 yaşında olan Judy Garland’ın Oz Büyücüsü filminde giydiği simli kırmızı ayakkabıdan esinlenerek yapılmıştır.

Fiyatı: 6.272.700 ₺

2- Stuart Weitzman’s

yasmin

Yapımın da değerli taşlardan olan safir, elmas, yakut ve pırlanta kullanılan bu ayakkabı gerçek deridir. Ah hadi ama hangimiz bu ayakkabıya sahip olmak istemeyiz ki? Üzerinde 4 çeşit değerli taş bulunan ve gerçek deriden yapılmış bir ayakkabı altı üstü değil mi?

Ayakkabının sahibi Princess Yasmin Aga Khan 2 kez evlenmiş ve ilk eşinden dünyaya bir bebek getirmiştir. İlk evliliği 2 ikinci evliliği 4 yıl sürmüştür.

Üzerinde 4 çeşit değerli taş ve gerçek deriden oluşan bu ayakkabının fiyatı 6.241.200 ₺

3- Tom Ford Elmas İşlemeli Ayakkabı

5mil

Tom Ford’un tasarlamış olduğu bu ayakkabı özel bir tasarımdır. 33 yaşında olan milyarder Nick Cannon, beyaz altın plaka üzerine 7.000 elmasın işlenmesiyle oluşturulan ayakkabıdan sipariş etti ve Tom Ford bu sipariş üzerine ayakkabıyı tasarladı. Ayakkabıdan bir çift üretildi.

Biz daha tek taş yüzük bile alamamışken Nick Cannon’un 7000 taşlı ayakkabısı var. Düşmanlarımız bizim ayağımızda böyle bir ayakkabı görse kalpten giderdi ve ortada düşman falan kalmazdı.

7000 elmasın işlenmesiyle oluşan bu ayakkabının fiyatı 5.676.200 

4- Stuart Weitzman’s

Stuart-Weitzmans-Cinderella-Slippers

Cindirella’nın cam terliklerinden esinlenerek tasarlanan bu ayakkabıda 55 karat ağırlığında 565 elmas bulunuyor. Dışardan bakınca terliğe benzeyen bu ayakkabının üzerinde $1.000.000 değerinde bir tane 5 karatlık Amaretto elmas yer alıyor. Evet o çok değerli elmaslar resmen ayaklar altında.

Ayakkabıda ki elmaslar İtalyan derisi üzerine tutturulmuş.  Bu güzel Cindirella özentisi ayakkabıyı 2004 Akademi Ödülleri’nde Alison Krauss giydi.

Ayakkabının fiyatı 4.160.800 

5- Stuart Weitzman’s

Tanzanite

Yine Stuart Weitzman tasarımı olan bir ayakkabı. Safir ve yakut ile süslenmiş bir açık ayak tasarımı. Gümüş deri topuklu ayakkabı üretilirken, Eddie Levian ile ortak çalışılmış.

Afrika’nın mor – mavi tanzanit taşlarından yapılan ayak bileği kayışı 185 karatlık elmaslar ile süslenmiş. Ayrıca ayak bandında 28 karatlık elmaslar da bulunmakta.

Ayrıca tanzanit taşının geleceği görme gücü, önsezi yeteneği, ruhsal bağlılığı arttırdığı gibi bir çok özelliği olduğu söylenir.

Fiyatı 4.160.800 ₺

446 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik