Dünya Tekvando Turnuvasındaki Türk Rüzgarı

0

Tekvando bir kendini savunma sanatı olsa da oldukça tehlikeli bir uzak doğu sporudur. Yapılan hareketler hem vücut kontrolü hem de düşünce ile doğrudan alakalıdır. Bu spor müsabaka( maç ) ve pumse (hayali müsabaka) olarak adlandırılabilir. Geçtiğimiz günlerde Dünya Tekvando Federasyonu’ nun hazırlamış olduğu turnuvada ülkemizi 36 sporcu temsil etti ve 1 altın 2 gümüş, 2 bronz madalya ile ülkemize geri döndük.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF)nin yaptığı ve Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenen Tekvando Turnuvasına birçok kişi katıldı. Bu yoğun istek üzerine yarışmalar oldukça yoğun bir tempo ile devam etti.

resized_67ab0-d7dac3cegetimagebyurl

Toplamda 5 Madalya Kazandık!

Birçok sporcunun katıldığı şampiyonada ülkemizi, 20 erkek 16 da kadın olmak üzere toplamda 36 Türk sporcu temsil etmişti.Yapılan yarışmalar sonucunda alınan puanlara göre ülkemiz Dünya Şampiyonasının son gününde 1 altın madalya, 2 gümüş madalya ve 2 bronz madalya kazandı.

Free Style Mix

Serbest stil pumse yarışmasında ülkemizi temsil eden ve ikili olarak koreografi hazırlayan Emirhan Muran ve Kübra Dağlı ikilisi Yaptıkları pumse gösterisi ile, yabancı izleyicileri ve rakiplerini hayrete düşürerek en yüksek puanı almayı başardılar.

kubra-dagli_7743

Yaptıkları gösteride gerek olabildiğince koordine olup çalışmaları, gerekse tekniklerin düzgünlüğü nedeni ile yarışma sonunda rakiplerini eleyerek 1.’liğe yükseldiler..

emirhan-muran-ile-kubra-dagli-cifti-dunya-sampiyonu-1475498186

Peru da düzenlenen Teakwondo Türkiye Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Kübra Dağlı ve Emirhan Muran; 55 ülkeden katılan 760 sporcuyu – aralarında Çin, Amerika, Rusya vb birçok ülkenin de bulunduğu- turnuvada geçerek ülkemize birinciliği getirdiler.

Bende bir tekvandocu olarak arkadaşlarımızı başarısından dolayı tebrik eder  ve ülkemize yaşattıkları bu gurur nedeniyle hepsine teşekkür ederim. 🙂

1,225 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply