Dövme Sildirme

0

Dövme çıkarılabilir mi?
Dövme yaptırırken, sonrasında sıkılmak ihtimalini unutuyoruz. Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte yaptırmış olduğumuz kalıcı dövmeyi çıkartmak mümkün hale gelmiştir. Ancak dövme sildirme işlemi sanıldığı kadar kolay bir uygulama değildir. Bu işlem için geliştirilmiş bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında birtakım kimyasal peeling uygulamaları gelmektedir.
En etkili dövme çıkarma yöntemi hangisidir ?
Yapılan araştırmalarda en etkili dövme silme yöntemi konusunda TCA peeling olduğu bilinmektedir. TCA peeling, triklorasetik asit olup kısaca tca olarak telaffuz edilir. Güçlü bir asittir ve seyreltilerek kullanılması uygundur. Kullanmadan önce nasıl uygulayacağınıza dair tüm kullanım bilgilerini okuduktan sonra doğru bir şekilde uygulamanız etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
Dövme Silme
Dövmenin nasıl bir tutku olduğu ancak dövme yaptırmaya sevenlerin anlatabileceği bir duygu olsa gerek. İnsanlık tarihi boyunca bir takım simgelerin gerek kişinin onu sürekli hatırlamak istemesi ya da kişiliğine özgü bir figür olduğu düşüncesiyle hep tercih sebebi olmuştur.
Kadınlar için özel olmasını sağlayan ise seçilen simgelerin kategorisinde açıklanabilir. Erkeklerden farklı olarak daha içe dönük ve kişiliği yansıtan figürler özellikle son dönemlerde melek kanatları, yoğun çiçek seçenekleri olarak giderek artmaktadır.
Ancak bu durumdan belkide daha öneli olan şey ise dövme silme taleplerinin giderek artan bir biçimde yaşanması. Alkol vb. etkisinde yapılan yada yaptırılan dövmeler hem dövme yaptıran hem de dövme sanatçıları için sıkıntılı durumlara sebebiyet verebilmektedir.
Seçilen simgenin kısa zaman içinde önemini yitirmesi ve yarattığı çağrışımlardan kurtulmak adına girişilen aceleci çabalar, tıpkı dövmenin yapım aşamasında üzerine düşünülerek hareket edilmemesinden kaynaklı ciddi cilt problemlerine kapı aralayabilmektedir.
Özellikle kadınların çevresel baskılara erkeklerden daha fazla maruz kalmasının sonucunda dövmeden kurtulmak tam anlamıyla buhranlı süreçlere dönüşebilmekte ve bu yüzden cilt yapısının özellikler ve olası allerjik durumlar göz ardı edilerek daha sıkıntılı durumlara düşülebilmektedir.

269 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik