Dört Büyük Anime Serisi 1

0

Tokyo-Ghoul-Season-3TOKYO GHOUL: Tokyo Ghoul, Shuhei Morita’nın yönetmenlik ettiği, 2014 yapımı, aksiyon/gerilim/fantastik türlü animedir. 12 bölümden oluşur. 2 sezondur. Öncelikle, ismi geçen ghoul’ dan bahsedelim. İsim olarak kullanıldığında; “gulyabani, hortlak, cadı, kötü niyetli kimse” anlamına gelmektedir. Hikayede, insan etiyle beslenen, çak çabuk iyileşme yetisine sahip olan, insan besinlerinden tiksinen ve çok iyi koku duyusuna sahip olan hortlaklardır. Her ghoul’un farklı bir gücü vardır.

Gelelim konusuna: Hikâyenin başkarakteri Kaneki’nin, Rize adındaki bir kadına ilgi duymasıyla başlar. İkisinin de sürekli gittiği bir kahve dükkânı vardır. Kaneki bir gün buraya arkadaşıyla birlikte Rize’yi görmeye gider. Bu sırada, gündemde olan ve tüm televizyonlarda başköşeyi alan cinayet haberleri konuşulmaktadır. Güvercin diye adlandırılan dedektiflerin hortlakları yakalamaya çalışmaları da ayrı bir gündemdir. Rize geldiğinde, Kaneki’nin arkadaşı gider. Daha sonra, aynı kitabı okuyup yazarına hayranlık duymaları ortak özelliğiyle bir randevu gerçekleştirirler. Rize; hortlak haberlerinden fazlasıyla etkilendiğini söyleyip, Kaneki’den onu eve bırakmasını rica eder. Birlikte Rize’nin evine giderlerken, ıssız bir sokağa girerler. Bu sayede Rize ona hortlak kimliğini göstermiş olur. Kaneki, şok olmuş durumda Rize’den art arda darbeler alırken, hiç beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Rize’nin, üstüne yığınla demir düşer. Kaneki uyandığında hastanededir ve iç organları zarar görmüştür. Doktor tüm sorumluluğu alıp Rize’nin organlarını Kaneki’ye nakleder. Dönüşüm başlamıştır, artık Kaneki Ken yarı insan/ yarı hortlaktır. İlk sezon bu başlangıç ışığında ilerlerken, ikinci sezonda hiç beklenmedik bir Kaneki karşımıza çıkar.

Efsanevi bir de açılış müziği vardır: https://www.youtube.com/watch?v=d_DFVzxsEUc
Bu da, açılış müziğine gönül vermiş ve en az orijinali kadar harika söylemiş olan inanılmaz kız: https://www.youtube.com/watch?v=YAyRYn-CjxY

>>>Death Note için ikinci sayfaya geçiniz>>>

665 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
1 2
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply

Ankara Temizlik