Doğal Taşların İnsanlar Üzerindeki Etkileri

1

Tüm rahatsızlıklarda öncelik yöntem modern tıbbındır. Taşlarla tedavi dediğimizde daha çok terapi amaçlıdır ve takı olarak kullanılır. Taşlar yaydığı titreşimle tedavi ettiği için taşları tedavide kullanırken tene temas etmesi gerekir. Doğal taşlar günümüze kadar yüzyıllardır farklı kültürlerde ve farklı insanlarda  sağlıkla ilişkilendirilmiş ve değişik sağlık sorunlarına iyi gelmiştir. Doğal taşlar, farklı renkleri ve  parlaklıklarından dolayı, ta ki ilk çağlardan beri insanların dikkatini çekmiştir. O zamanlarda bile değerli taşların insanlar için özel bir anlamı vardı. Buna örnek verecek olursak kızılderililer turkuaz taşını taşıyanların kemiklerinin kırılmayacağına inanırdı. Hindistan’da bazı doğal taşları toz haline getirip karışımlar halinde yenirdi.  Osmanlı da ise ihtişamın kaynağı doğal taşlardı. Bunlar sarayda kullanırdı. Gelen misafirlere elçilerle beraber hediye elirdi.

Her taşın farklı ve kendine göre özellikleri vardır. Doğal taşlar, tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihni geliştirir , ruhsal gelişimlere yardımcı olur , pozitif enerjileri çeker ve daha birçok amaçla kullanılabilir. Taşların en büyük faydası dengeyi sağlamaktır. Taşlar içlerinde bulunan minerallerin etkisiyle büyük faydalarda bulunur.

sifali-taslar

Bazı doğal taşlar ve faydaları :

Akik Taşı : Bereket taşıdır. Cinsel organların sağlığını korur. Kan dolaşımını hızlandırır. Olumsuz anlarda akik taşı her şeye rağmen olumlu yanından bakmanızı sağlar.

Ametist Taşı : Migrene, iştahsızlığa ve strese iyi gelir. Bağışıklık sistemi üzerinde kuvvetlendirici etkisi vardır. Kanı temizler ve beyne olumlu etki bırakır.

Turkuaz Taşı : Talih taşı denir. Konuşma ve yazma fonksiyonlarını geliştirir. Kadınlık özelliklerinde artış sağlar. Yaratıcılık sağlar.

Kaplan Gözü Taşı : Sahiplenme duygusu verir. Yapılan işe odaklanmayı artırır. Konsantrasyon sağlar.

Kuvars Taşı : Vücutta bulunan enerjiyi düzenler. Yani fazla enerjiyi alır eksikse enerji sağlar.  Meditasyonda kullanılır. Radyasyondan koruduğu için telefon taşırken beraber taşınması faydalıdır.

341 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply