Doctor Strange İncelemesi

0

Baş rollerini Benedict Cumberbatch,Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams‘ın paylaştığı Marvel yapımı film 4 Kasım 2016 tarihinde vizyona girdi.Amerika’da tam 85 milyon dolar gişe geliri elde eden filmin The Hollywood Peporter sitesine göre dünya genelinde 118.7 milyon dolar gelir elde ettiği söyleniyor.

doctor strange benedict ile ilgili görsel sonucu

GELELİM FİLME!

Her zaman ki gibi beğenen kadar beğenmeyenin de çok olduğu bir film oldu.Özellikle benim gibi Marvel hayranları ilk seansta filmi izledi ve hemen sosyal medya da yorumlarını paylaştı.

Benim gibi harika bulan bir hayran.

Belki de herkesin ortak noktada buluştuğu konulardan biri filmin grafikleri idi.Filmin kalitesini,uğraşılmış ve emek verilmiş olduğunun başlıca kanıtlarından biriydi grafikler.Zaten 3D seçeneğiyle vizyona giren film,yapılmış muhteşem grafiklerle de desteklenmişti.

Filme giden insanların ortak eleştirisi ise pelerinin daha önce kime ait olduğu,neden Doctor Strange’i seçtiğinin yansıtılmaması ve bu olayın birden olmasıydı.

doctor strange cloak gif ile ilgili görsel sonucu

Marvel Türkiye sayfasına gelen Duygu isimli hayranın yorumuysa şöyle:

”Marvel kahramanların ilk filmlerine daha önce bir dolu ayrıntı ve karakterle ilgili oldukça bilgiye yer verirdi. Iron Man ve Captan Amerikanin ilk filmine bakacak olursak bu böyle. Film bana kalırsa muhteşemdi. Ama ayrıntı azdı ve her şey çok çabuk gelişti bir anda Strange’i mistik tarafta gördük bunun için çok çabalamadı Kamar-Taj’a gitti 5 saat kapıda bekledi ama bize 2 dakika beklemiş gibi geldi o bitkinliği 5 saat beklemişliği vs görmedik. Sonra o pelerin daha önce kimindi neden Strange’i seçti hemde bir anda. Onuda anlayamadık sadece bir anda oluverdi. Sonra, Kadim kişi yüzyillardir yaşiyor ve savaşiyor bir anda yüksekten düştüğü için ölüveriyor anlamadım vs vs vs. Kisacasi aceleye gelmiş gibi gelmedi değil ama Marvel başka bir yol izliyor olabilir ilk filmi ayrıntısız basit tutalım ki devam filmi daha çok merak uyandırsın taktiği uyguluyor olabilir. Ama ne olursa olsun her halükarda harikaydı.”

Çoğu sitelerde filmin Marvel şirketinin en ciddi filmi olduğu yönündeki haberler bence biraz abartı.Çünkü özellikle filmin ikinci yarısında Strange’in karanlık taraftaki sahneleri oldukça espriliydi.Yine bence klasik bir Marvel filmi gibiydi, ciddi bir konu fakat esprili yaklaşım.

doctor strange funny gif ile ilgili görsel sonucu

Filmin sonunda sizi güzel bir sürpriz bekliyor.

Gidin ve izleyin derim!

799 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber