Dil Öğrenmenizi Kolaylaştıracak 6 Site

0

1-VOSCREEN 

Popüler dizi/film/belgesel/çizgifilm/sunum gibi videolardan alıntı yapılan seviyeye göre de zorluk derecesi artan cümleleri türkçe olarak verilmiş iki şıktan hangisinin doğru çevrildiğini seçiyorsunuz. Eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir site tavsiye ederiz.


 

Screenshot_12-FORVO

Her dilde, telaffuz etmeyi bilmediğiniz veya doğru mu söylüyorum diye merak ettiğiniz çoğu kelimenin nasıl teleffuz edildiğini söyleyen bir site.


Screenshot_2

3-ORORO.TV

Dizileri ve filmleri ingilizce altyazı ile izleyebileceğiniz, bilmediğiniz kelimelerin üzerine gelerek anında çevirebileceğiniz bir site.


4-BABBEL

Dil seviyenize göre sizi bir topluluğun içine alan ve seviyenize göre eğitim veren bir site. Oldukça faydalı bir site, denemenizde fayda var.


duolingo-header-664x3745-DUOLİNGO

İnternet ortamında en çok billinen ve popüler olan ingilizce eğitim uygulaması/sitesi. Sertifika vb. artıları da olan uygulama. Telefondan veya bilgisayardan kullanabiliyorsunuz.


unnamed6-BUSUU

Duolingo tarzında, hatta duolingodan sonra en çok kullanılan ingilizce öğrenme uygulaması diyebiliriz. Tavsiye ederiz.


Artık devir daha kolay, sadece hangi yönü seçeceğiniz size kalıyor. İster sözlükler yardımı ile öğrenin, ister kursa gidin, ister uygulamalardan öğrenin… Kimisi dizi ve filmleri altyazı ile izleyerek öğreniyor ingilizceyi.. Dediğimiz gibi; tercih sizin. Nasıl öğrenirseniz öğrenin, hangi yolu seçerseniz seçin. Hangi dili öğrenirseniz öğrenin ama mutlaka, bir dil öğrenin. Diploma notunuz kaç olursa olsun, ne kadar başarılı olursanız olun… Diliniz yok ise hep bir kaç adım geride olursunuz. Bu da bizden size bir anne tavsiyesi kıvamında not olsun.. 🙂

289 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ece / 20 / İstanbul / Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik