Die Antwoord Kimdir?

0

Die Antwoord, Watkin Tudor Jones (takma adı Ninja) ve Yolandi Visser’ın vokalistliğini yaptığı Güney Afrikalı rap müzik grubudur. 2008’ de Cape Town’da kurulmuştur. Die Antwoord Afrika dilinde cevap manasına gelir. Grubunun diğer iki üyesi; DJ Hi-Tek ve DJ Vuilgeboost. Alt yapılarını DJ Hi-Tek üstlenmektedir. DJ Vuilgeboost ise canlı DJ’liklerini yapmaktadır. Bunun yanında; Alternatif hiphop, Rave, Trap, Punk, Dubstep ve Rap tarzında müzikler sunmaktadırlar.

die_antwoordAile büyüklerinin yanında dinlendiğinde göz bebek büyütücü etkisi olan grup, birçok insan tarafından da anormal, kaçık, deli sıfatlarına yakıştırılmıştır. 2011’de Zef Recordz adındaki plak şirketlerini kurdular. 2012 Ten$Ion ve 2014’te Donker Mag albümlerini yayınladılar. Sansasyonel etkileri ve hiperaktif halleri birçok kesimin ilgisini çekti ve iyi bir dinleyici kitlesi kazandılar. Ezber bozan grup; I FINK U FREEKY şarkısıyla 83.012.692 görüntüleme alırken, BABY’S ON FIRE 48.180.701,  ENTER THE NİNJA 47.316.588 görüntüleme aldı.

A3MTcYS
4 Kasım 2014’te yayınlanan Ugly Boy adlı klipte birçok ünlü de boy gösterdi. İçlerinde; JACK BLACK, MARILYN MANSON, FLEA, CARA DELEVINGNE, DITA VON TEESE, ATL TWINS, CHARLOTTE FREE gibi isimlerin bulunduğu klip 64.831.589 görüntüleme alarak başarı kazanmıştır ve oldukça ilginç bir klip olduğuna dair yorumlar almıştır. Die Antwoord vokalistleri Ninja ve Yolandi, 2015 Amerikan yapımı bilim kurgu filmi olan Chappie’ de rol almışlardır. Filmde kendi isimlerini kullanmışlar ve şarkıları film müziği olarak yer bulmuştur. Grup ilk kez, 5 Haziran 2016 tarihinde KüçükÇiftlik Park/İstanbul’da, Türkiye’de bulunan sevenleriyle bir araya gelmiştir.

Chappie_2chappie

Youtube Kanalı:
https://www.youtube.com/user/ZEFRECORDZ/videos
Chappie Filmi:
http://www.hdfilmsitesi.tv/chappie-turkce-altyazili-izle.html?postTabs=1
Ugly Boy Şarkısı:
https://www.youtube.com/watch?v=uMK0prafzw0&list=PLu-r3IVKTGZiMGbpsOad56heSXpFjmnkc&index=2

 

511 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply

Ankara Temizlik