Ders Çalışmaya Motive Ediyoruz!

1

Selamlar olsun sana! Bugün gençliğimizi çürüten okuldan konuşalım. Evet, her sabah Gulyabani misali uyanıyorsun değil mi? Hatta yüzünü yıkamayıp okula gittiğin de oldu. Derslerde hocalardan işittiğin azarlar, ailenin çalışman adına yaptığı baskılar. Bunlardan nefret ediyorsun, ediyoruz. Ama ne yazık ki çalışmak zorundayız. Ve biliyorum ki senin de motive sorunun var -motive sorunu olmayan arkadaşlar çıksın kasıyor-.

Ben de motive olman için taktik vereceğim. O zaman bir görsel ekleyelim, diğer paragrafta görüşürüz.

image

1- Eveet, öncelikle odanı topla adam akıllı. Dağınık oda, dağınık kafalar! Ama bu yazının devamını şimdi okuma! Odanı topla, öyle oku canım. Acelen ne? (Okuyacaksın, biliyorum.)

image

2- Geldik ikinciye. Odanı topladın mı, toplamadın mı, yoksa toplu muydu hiç bilmiyorum. Konuyu uzatmadan maddeye geçiyorum. Şimdi, geç yatağına, tavana bak ve hayal kur! Gitmek istediğin lise/üniversiteyi, okul ortamını, arkadaşlarını. Hatta gönlünü kaptırdığın kız/erkek te seninle aynı yeri istiyor ve notları yetiyorsa, onunla birlikte aynı sınıfa düşmeyi hayal et. Ama sakın ha derim, hayalin dozunu kaçırma! Sonra kapına alacaklı gibi vurur ailen.

image

3- Hayalimizi kurduk, bence bir tutam motive olduk. Şimdi ise aç Instagram’dan bir ders üzerine kurulu ders fotoğraflarına, yazılarına bak. Ben mesela hep öyle yaparım. Benim ondan neyim eksik, ben de gayet soru çözerim der başlarım çalışmaya. Emin ol çok etkili oluyor.

image

4- Paylaşımlara da baktık, artık sende azim ve hırs görüyorum. Hem gaza gelmişken hedef koy kendine! Günlük 150 soru mesela. O belki de az bile sana. Hadi şunu 200 yapalım. O senin bileceğin iş gerçi.

image

5- Koyduk hedefi! Artık motiveyiz. Şimdi de at telefonunu odandan! (Havalanıp telefonu savurayım deme, odandan dışarı sakin adımlarla bir yere koy.) WhatsApp mı kurtaracak seni? Ah, evet biliyorum Tumblr’ın cazibesi var bir de. Ama onu da bırakacaksın ne yazık ki. Ne demiştik, senin o ders çalışıp başaranlardan neyin eksik? Attık telefonu, artık başlayabiliriz. Biz çalışsak 101 olur notlarımız be!

1,319 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

  1. Servet Peker on

    olmuyor abi yine de olmuyor motive olmak bu ilk baharın ilk günlerinde o kadar kolay mı, sıkıysa gel şimdi sen ders çalış, tam da sınavlar başlıyor yandı gülüm teten helva

Leave A Reply

Ankara Temizlik