Deniz Kızları Gerçek mi ?

0

Deniz kızları yarı insan yarı balıktır.Düşsel, hayal ürünü bir varlık olduğu bilinmektedir. Belden yukarısı kadın ama ayaklar yerine balık kuyruğuna sahip efsanevi yaratıktır. Bütün kültürler deniz kızlarını farklı ama birazda birbirlerine benzer anlatmışlardır. Deniz kızları hakkında iki farklı efsane vardır. Boğulurken erkek denizcileri kurtararak iyi anlatılan bir efsanenin yanı sıra sirenler gibi denizcilere şarkılar söyleyip onları büyüleyerek,kaza yaptırdığı söylenir ve erkekleri suyun altındaki krallıklarında yaşamaya davet ederler. İnsanlarla ilişkiye girdikleri zaman olacak çocukları deniz insanı olarak doğar. Bin bir gece masallarında deniz kızları hakkında çok çeşitli öyküler içerir.

Meksika’da kıyıya garip bir canlı vurmuş. Olay yaratarak deniz kızlarının varlığına ilanılmaya başlandı ama olayın gerçeği Karayıp Korsanlar filminin 4. serisi için laboratuvarda hazırlanmış olduğu ortaya çıkmış.

2014821225457

Hindistan’da tsunami sonrası garip bir canlı karaya vurmuştur. Deniz kızı olduğu iddia edilen bu canlı büyük ilgi kazanmıştır. Gizemli yaratığın ismi belirlenemeyerek  Hindistan’daki Egmore Müzesi’ne bağışlanmıştır.55eb5a0cf018fbb8f8bba1a5

2013 yılında belgesel için çalışan denizaltı ile balıkları çekerken kameralara yakalanmıştır. Ulusal okyanus servisi bu bilgiyi gizleyerek böyle bir canlıya rastlanmadığını açıklamak zorunda kalmıştır.

Bir çok filme işlenen bu konu hala gizemini korur. Eğer varlarsa belki bunun bilinmemesi kimsenin görmemesi daha iyidir ya da deniz kızını gören biri vardır ama onu kimseye söyleyemeden öldürülmüştür.Belkide sadece efsane hayal ürünüdür. Hiç bir zaman böyle bir canlı olmamıştır. İhtimaller çoğaltılabilir. Bazı denizciler kendilerini efsaneleri kanıtlama uğruna adamışlardır.Bir gün deniz kızı efsaneleri de kesin olarak kanıtlanabilir.

649 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber