Damien Rice İstanbul’a Geliyor

0

Cheers Darlin’ şarkısıyla hepimizin aşk hayatını hüzne boğan Damien Rice İstanbul’a geliyor. 29 temmuz akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezinde en sevilen şarkılarını seslendireceği konserin biletleri ön satışa çıktı bile.

maxresdefault

 

Juniper isimli müzik grubuyla kariyerine başlayan ama hepimizin onu The Blower`s Daughter şarkısıyla tanıdığımız nam-ı değer Mutsuz İrlandalı solo kariyerine ise 2002′ çıkardığı O albümüyle başladı. Volcano ve Cannonball gibi şarkılarıyla da büyük bir hayran kitlesi kazandı. Görkemli sadeliği ve duru sesiyle, dünyanın en önemli müzik festivallerinde sahne aldı. Shrek ve Closer gibi birçok ünlü film ve dizinin soundtrack’inde tercih edilen şarkılarıyla hepimizin kalplerini fethetti. O’dan 4 yıl sonra ikinci albümü olan 9 albümüyle de başarısını devam ettirdi. 8 yıl sessizliğe büründükten sonra, 2014 yılında My Favourite Faded Fantasy albümü ile mükemmel bir geri dönüş yaptı. Birçok listeye ilk sıradan girerek fırtınalar estirdi. Aynı zamanda 2014’ün en iyi albümlerinden biri olarak tanımlandı.

damien-rice-6

Türkiye’de ikinci defa konser verecek olan Damien Rice daha önce 2011 yılında Efes Pilsen One Love festivali ile Türk hayranlarıyla buluşmuştu. Mükemmel performansıyla bizi bile evlerimizden duygulandırmıştı. Yazınızın daha anlamlı olacağı ve duygularınızın coşmak kere coşacağı bu konseri kaçırmayın deriz. Mendillerinizi ve sigaralarınızı unutmayın(!)

Sizin için benim vazgeçilmezim olan birkaç şarkıyı buraya bırakıyorum. Kesinlikle dinleyin derim.

Tüm aşıkların kaçış şarkısı…

 

Aynı zamanda Shrek 3’ün soundtrack’lerinden biri.

 

 

 

 

463 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik