Çorumlular Hüsrana Uğradı

0

Hatırlarsınız ki daha dün burada sizlere “Çorum dünyanın merkezi olarak açıklandı” olarak bilgi vermiştik. Aslında bir tek biz değil onlarca haber sitesi bu haberi paylaştı. Ama şöyle bir sorun var ki dünyanın merkezi çorum değilmiş.

Nasıl olur? dediğini duyar gibiyiz. Şöyle ki; tüm Çorumluları sevince boğan bu haberi bir sosyal medya kullanıcısının ortaya attığı belirlendi.

Çorum bildiğimiz çorum olarak kalmaya devam edecek gibi. Bir sosyal medya kullanıcısı tüm Çorumu birbirine katmaya yetti.

Çorumda kutlamalar yapılmaya başlanmıştı oysaki… Bütün hevesimiz yine kursağımızın orta yerinde trafiğe takıldı.

Sosyal medya kullanıcısı kendisiyle ne kadar övünse az. Sen git eğlencesine haritada çorumu dünyanın merkezi olarak işaretle, Anadolu Ajansı (AA) bunu dikkate alıp haber yapsın, oda yetmesin tüm haber kaynakları bu haberi tüm internet ortamında yaysın. Olacak iş değil! ama oldu ne yapalım.

2016-06-15_22-09-50

Bu avantajı değerlendirmeliyiz!

Üstüne üstük Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’da Anadolu Ajansının (AA) yapmış olduğu açıklamaları ciddiye alarak  “Dünyanın merkezi olma avantajımızı öncelikle turizm  potansiyelimizin daha iyi kullanmak ve daha iyi tanıtarak değerlendirmeliyiz” tarzında bir açıklamada bulundu.

Şehirde yapılan şenlik planlamaları bu gün öğleden sonra haberin sahte olduğunun öğrenilmesiyle rüzgarda uçuşan leblebi tozlarının arasına karıştı. 🙂

Bu arada Google dünyanın merkezini halen açıklamış değil. Yani ümidimizi şimdilik kaybetmeyelim. Bizim sosyal medya kullanıcısının ortaya attığı iddaa belki önümüzdeki günlerde gerçek olur. Kim bilir?

Çorumluların boğazına yapışan leblebi tozlarına selam olsun. 🙂

275 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply