Çirkin Kadın Yoktur Bakımsız Kadın Vardır

0
Çirkin Kadın Yoktur Bakımsız Kadın Vardır

Yıllarca savunulan bir olgu olan “çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır” iddiası her zaman söyleyeni haklı çıkarmıştır. Çünkü kendinin çirkin olduğunu düşünen ya da kendini çirkin hisseden bayanlara dahi bir bakım yapıldığında güzelleşmektedirler. Siz bayanlarda bunun için; kendi kişisel bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Peki daima kişisel bir bakım için neler yapılmalıdır.

1) Kadının güzelliğini gösteren en önemli aksesuar saçlardır. Saçlarınızda kesinlikle kırıklar olmamalıdır ve saçlarınız yüzünüze yakışan bir saç kesimi modelinde olmalıdır. Ayrıca saç renginizinde yüzünüze yakışması önemlidir. Saç rengi ve saç kesiminden sonra saçlarınızın temizliğine de dikkat etmelisiniz. Çünkü kirli bir saç asla bakımlı durmayacaktır. Saçlarınız daima temiz ve taranmış olmalıdır.

2) Kadın dediğin kusurlarını bilmelidir. Kadın kusurunu bilmelidir ki ona göre giyinebilmelidir. Bacak boyu kısa ise ufak hilelerle bacak boyunu uzatmalı, omuzları darsa vatkalarla omuzlarını geniş göstermelidir. Bunun gibi hileler ile doğru bir fizik de görünmek çok da zor değildir. Önemli olan sizin vücudunuzu tanımanız ve proporsuyonunuza uygun giyinmeniz.

3) Kadınları en itici gösteren şüphesiz ki; çıkmış kaşlar ve çıkmış bıyıklardır. Çıkan kaşlar ve bıyıklar kadınları olduklarından çirkin göstermekle kalmayıp, kadınların itici bir görünüme bürünmesine de sebep olmaktadır. Bunun için kadınlar düzenli olarak kaş ve bıyık alımı yapmalıdır.

4) Eller; zarafet bayanda ellerdedir. Bir bayanın ellerinin zarif olması gerekmektedir. Tırnaklarının temiz ellerinin temiz ve bakımlı olması gerekmektedir. El bakımınızı ihmal etmemeli, düzenli olarak manikür yaptırmalı ve el krem kullanmalısınız.

5) Makyaj yüzden gece yatarken mutlaka çıkarılmalıdır. Çünkü çıkarılmayan makyaj cildi tahriş edecek ve kötü görüntülere sebep olacaktır.

6) Bir kadının bakımlı olması kesinlikle temiz olması ile eş değerdir. Temiz olmayan bir kadının ben bakımlıyım demeye hakkı yoktur. Bunun için de düzenli olarak duş alınmalıdır.

550 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik