Lady Gaga’nın Çin’e Girişi Neden Yasakladı?

0

Birçok kişinin az çok bilgisi vardır; Çin son zamanlarda teknolojisinin yanı sıra sıra dışı yasaklarıyla da gündeme sıkça geliyor. Ancak yine de bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için ufak bir bilgi verebiliriz. Çin teknoloji ülkesi olabilir ancak sosyal medyayla pek arası yok gibi. Bunu kısa bir süre önce Facebook ve Twitter sosyal ağlarını ülke çapında yasaklamasından anlamak zor değil. Gelen yasağın ardından günümüz teknolojisiyle hayatımıza giren sosyal ağlara karşı tutkulu olan halk her ne kadar buna karşı görüşleri dile getirdilerse de nafile. Ancak hatırlarsınız; Twitter bir zamanlar ülkemizde yasaklanmıştı yine de yasaklar bizi durdurmayı başaramamıştı. Bu yasaklar elbette Çinli halkı da durdurmuyor.

cin-twitter-ve-facebooktan-sonra-lady-gagayi-da-banladi-1

Çin’in garip yasaklarına biri daha eklendi ve Lady Gaga da Çin de yasaklandı. Bu durumun sebebi Gaga’nın bir süre önce Çin’den sürgün edilen Dlai Lama’yla Facebook Live üzerinden 19 dakikalık görüntülü konuşması olarak gösterildi. Tabi bu konuşma hem yasaklı sosyal ağ ile hem de ülkeden sürgün edilen biri ile olunca Çin de durmadı ve ünlü sanatçının ülkeye girişini süresiz o9larak yasakladı. Bu kararın hemen ardından Gaga’nın şarkılarını / albümlerini satan web sitelerine satışların durdurulması adına yazı gönderildi.

Ancak sosyal ağlarla birlikte yasaklanan tek sanatçı Lady Gaga değil ne yazık ki. Gaga yalnızca onların kervanına katıldı. Yasaklanan diğer sanatçılar şimdilik Oasis, Miley Cyrus, Jay-Z, Bob Dylan ve Bjork ile sınırlı. Ancak dediğimiz gibi; şimdilik.

336 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply